Берое вкара пет на Ботев (Гълъбово) в последната си контрола

Берое победи Ботев (Гълъбово) с 5:2 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. През второто полувреме участие в контролата взе Пиер Фонкеу, който е на пробен период. Берое притисна съперника още в началните минути и успя да поведе в резултата чрез Алиун Фал в 15-ата минута. Отново той покачи резултата в 32-ата минута след нова асистенция от Фуртадо. Мартин Камбуров се разписа с глава в 45-ата минута и направи резултата 3:0 до почивката. Гостите намалиха резултата в 55-ата минута чрез Яшар, който се разписа от наказателното поле след разбъркване. В 77-ата минута Фонкеу се разписа за 4:1, а три минути по-късно Винков намали за 4:2. Крайният резултат бе оформен от Никола Маринов в 84-ата минута.

Още във 2-ата минута Стоянов проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Конте продължи за Фуртадо. Той стреля в движение, но над вратата.

Две минути след това Фуртадо центрира в пеналта, там топката бе отбита от вратаря, но Камбуров отправи удар с глава. Стражът на Ботев обаче успя да избие.

В следващата атака отново вратарят на гостите се намеси след удар на Стоянов от наказателното поле и изби в корнер.

В 7-ата минута Октавио проби и навлезе в наказателното поле, след което намери Конте около точката за дузпа. Гвинеецът стреля от въздуха, но топката мина на метър от гредата.

Четири минути след това Ботев организира опасна контраатака, при която Винков проби и центрира за Нванко. Той пробва прехвърлящ удар, но Перниш спаси.

В 15-ата минута Берое излезе напред в резултата. Стоянов получи от Камбуров и центрира в пеналта. Там Октавио засече с глава, но вратарят на Ботев изби. Топката попадна във Фуртадо, който веднага намери непокрития Фал. Сенегалецът не сбърка от близка дистанция и прати топката в мрежата – 1:0

В следващите десетина минути Берое продължи да владее инициативата, но не успя да застраши сериозно вратата на съперника.

В 27-ата минута Фуртадо получи на фланга и центрира в пеналта, където топката мина през куп от играчи и попадна в Стоянов. Той веднага шутира, но вратарят на Ботев парира удара.

Пет минути след това отново Фал реализира и покачи на 2:0. Фуртадо намери сенегалеца в наказателното поле, той овладя и прати топката в горния десен ъгъл с мощен удар – 2:0

В 38-ата минута Камбуров овладя центрирана в пеналта топка и стреля от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер.

Пет минути след това Фал предостави за Октавио, който стреля от границата на наказателното поле, но не намери рамките на вратата.

Минута преди края на първата част Перниш спаси удар на Карадайъ от близка дистанция.

В 45-ата минута Ангелов предостави отлично центриране за Камбуров, който покачи резултата на 3:0 след удар с глава.

Седем минути след подновяване на играта Цветелин Радев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Катранков влезе в игра и гостите продължиха с 11 души.

В 53-ата минута Цветков стреля от границата на пеналта, но Михайлов успя да избие в ъглов удар.

Гостите намалиха резултата в 55-ата минута чрез Яшар, който се разписа от наказателното поле след разбъркване.

В 58-ата минута Конте стреля от около 20 м, но Михайлов спаси без проблем.

В 70-ата минута Ганев се намеси след удар на Плахов от наказателното поле.

Три минути след това Коларов излезе на стрелкова позиция, но прати топката над вратата.

В 77-ата минута Фонкеу бе изведен зад отбраната и не сбърка сам срещу Михайлов – 4:1

Три минути по-късно Иван Винков успя да се разпише с удар от наказателното поле за 4:2.

В 84-ата минута Конте намери Маринов на границата на пеналта. Юношата на Берое залъга бранител и прати топката в горния десен ъгъл с хубав удар – 5:2

Берое посреща Етър в първия кръг за 2020 г. Двубоят е насрочен за 16 февруари от 12 ч.

Берое – Ботев (Гълъбово) 5:2

Голмайстори: 1:0 Алиун Фал 15′, 2:0 Алиун Фал 32′, 3:0 Мартин Камбуров 45′, 3:1 Джунейт Яшар 55′, 4:1 Пиер Фонкеу 77′, 4:2 Иван Винков 80′, 5:2 Никола Маринов 84′

„Берое“: Душан Перниш, (60′- Генадий Ганев) Георги Ангелов, Теди Мезаг, Крум Стоянов, Ахмед Туба (68′- Виктор Генев), Стив Фуртадо (68′- Педро Еуженио), Октавио (68′- Яя Меледже), Мартин Камбуров (77′- Пиер Фонкеу), Александър Цветков (68′- Милен Желев), Алиун Фал (68′- Никола Маринов), Ибрахима Конте;

„Ботев“ (Гълъбово): 12. Иван Дерменджиев (46′- 1. Михаил Михайлов), 20. Емил Иванов, 30. Исус Ангелов, 5. Цветелин Радев, 33. Николай Янков, 19. Красимир Илиев, 21. Митко Плахов, 17. Джунейт Яшар (60′- 8. Димитър Трайков), 39. Жардел Нванко (39′- 11. Аспарух Смилков), 92. Ерай Карадайъ, 7. Иван Винков; 27. Станислав Катранков, 98. Беркай Халил, 9. Димитър Атанасов, 92. Пламен Коларов, 10. Емилиян Зотев;