Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Нефтохимик победи Несебър в последната си контрола

На финала на контролните срещи от зимната подготовка Нефтохимик победи тима на Несебър. На „Efbet Арена” „шейховете” се наложиха с 2:0. Морският двубой започна с два бързи гола на домакините, които оформиха и крайния резултат. Минута след началото на срещата Живко Петков засече центриране на Ерик Почански и се разписа за 1:0. След две минути Димитър Костадинов удвои аванса на „шейховете“. След пробив на Иван Цачев, той бе изведен на удобна позиция и се разписа от границата на наказателното поле. До почивката Нефтохимик владееше изцяло случващото се на терена, но не успя да оползотвори няколко добри положения и резултатът остана непроменен. В началото на втората част наставникът на „шейховете” Диян Петков направи девет смени в състава, а в 60-ата минута на терена излезе и левият бек, юноша на клуба – Коста Далев. До края на двубоя продължи доминацията на домакините, но не се стигна до друго попадение.

Зимната подготовка на Нефтохимик е към края си. От понеделник тимът ще се готви за първия двубой от първенството. Втора лига се подновява на 15-ти февруари (събота). Тогава „шейховете” ще посрещнат Монтана на „Efbet Арена”. Срещата е с начален час 12:00.

Състав първо полувреме: Андонов, Али, Ташолов, Тенев, Костов, Филипов – капитан, Апостолов, Цачев, Почански, Костадинов, Ж. Петков

Състав второ полувреме: Здравков, Чахов, Али (60 К. Далев), Ташолов, Т. Петков, Димов, Цонков, Радев, Мирославов, Костадинов, Колев