ЦСКА-София загря за Левски с голове и меле на "Армията" (видео)

ЦСКА-София приключи с головата суша в контролите, след като днес надигра с 2:0 Струмска слава на стадион "Българска армия". Попаденията за червените в генералната им репетиция преди мача с Левски вкараха новото попълнение Стефано Белтраме (44) и Рубен Пинто от дузпа в 79-ата минута.

Минути преди края на проверката двата отбора си спретнаха сериозно меле след грубо нарушение срещу Енрике. Футболистът, който дълго време лекуваше контузия, бе фаулиран отзад, което ядоса неговите съотборници и те започнаха да бутат играча на Струмска слава. От скамейката пък нахлу Али Соу, който едва бе удържан да не се сбие със състезателите на тима от Радомир.

Непосредствено преди срещата червените представиха отбора за новия сезон. Феновете видяха двете нови попълнения Ахмед Ахмедов и Стефано Белтраме, а също така завърналите се от наем Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси.

ЦСКА-София взе инициативата още с началния съдийски сигнал и играта се водеше предимно в половината на гостите, но през първия четвърт час червените не отправиха удар по посока противниковата врата.

Първият шут по посока на една от двете врати стана факт в 20-ата минута, когато Антов стреля от 20 метра, но над напречната греда.

Червените можеха да вкарат в 34-ата минута с първото си голово положение. Тогава Джеси бе фаулиран на десния фланг близо до наказателното поле, последва центриране на задната греда към Али Соу, който стреля от метър с глава в аут.

Десет минути по-късно домакините откриха резултата. Али Соу овладя дълъг пас от Малинов с гръб към вратата, комбинира с Евандро, след което топката стигна до Белтраме, който шутира от 8-9 метра - 1:0 за ЦСКА-София.

Пет минути след почивката червените изпуснаха отлична възможност да удвоят. Евандо подаде към Соу в наказателното поле на съперника, таранът майсторски прехвърли бранител на втородивизионния тим и се озова очи в очи със стража на Струмска слава, но ударът му от десетина метра излезе в аут.

Малко след това Милош Крушчич извърши шест смени наведнъж, което се отрази ползотворно на играта на ЦСКА-София.

В 72-ата минута резервата Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря след пас на Енрике, но стреля в тялото на стража.

По-настоятелната игра на червените даде резултат в 79-ата минута, когато Рубен Пинто реализира за 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ахмедов.

В 84-ата минута добра комбинация между Пинто и Кери завърши с опасен шут по земя на втория, който профуча покрай дясната греда.

До края на двубоя домакините нападаха, но не стигнаха до ново попадение. С днешните два гола обаче те прекъснаха негативната серия от пет последователни мача без да се разпишат в противниковата врата в проверките, които изиграха на испанска земя.

Това бе последната контрола на ЦСКА-София преди шампионатния мач от първия пролетен кръг, който е срещу Левски и ще се играе след седмица на стадион "Васил Левски".

ЦСКА-СОФИЯ - СТРУМСКА СЛАВА 2:0

1:0
Стефано Белтраме 44
2:0 Рубен Пинто 79 д.

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Бусато (46-Черниаускас), 28. Гълъбов, 18. Мазику, 11. Занев, 26. Антов (46-Пинто), 19. Турицов, 24. Белтраме, 21. Джеси (57-Отабор), 15. Малинов, 10. Евандро, 22. Али Соу (в 62-ата минута влизат: Чорбаджийски, Давидов, Кери, Енрике, Ахмедов, Жеферсон)