Уотфорд и Брайтън не си помогнаха в битката за оцеляване

Брайтън и Уотфорд завършиха 1:1 в битка за оцеляване. Тимът на Найджъл Пиърсън, който гостуваше, откри резултата чрез Дукуре в 19-ата минута, а автогол на Мариапа в последната част на двубоя донесе точката

"Стършелите" останаха в зоната на изпадащите, а днешният им съперник, който има само една победа в последните си 11 мача във Висшата лига, е на три точки над опасната зона.

Брайтън започна по-активно, но допусна гол в 19-ата минута. Гостите откриха резултата с първия си удар към вратата на съперника. След грешка на Аарън Моой топката стигна до Адбулайе Дукуре. Той направи отличен пробив към наказателното поле и стреля в точния момент, като прати топката извън обсега на Матю Райън. По този начин Дукуре частично се реваншира за автогола, който си отбеляза именно срещу Брайтън на старта на сезона.

Домакините владееха повече с топката, но по-опасните положения бяха пред вратата им. След почивката тимът на Греъм Потър вдигна темпото, но не успяваше да преодолее Фостър, който правеше отличен мач. Натискът обаче се увеличаваше и в 78-ата минута Брайтън стигна до изравняване. След центриране на Джаханбакш Мариапа изпревари Глен Мъри, но отклони топката в собствената си мрежа.

БРАЙТЪН - УОТФОРД 1:1