Ботев (Пд) надви ЦСКА 1948, двата отбора дадоха жертви (снимки+видео)

Ботев (Пловдив) загря за дербито на Пловдив срещу Локомотив с успех над ЦСКА 1948. "Канарчетата" победиха втородивизионния тим с 2:1 в контролна среща, играна на Футболен комплекс "Ботев 1912" в Коматево. Антонио Вутов (11) изведе "канарчетата" напред, а Александър Тонев (64) удвои, след което Славчо Шоколаров (71) върна един гол с елегантно изпълнение. Неприятната новина след мача е контузията на капитана Лъчезар Балтанов, който трябваше да напусне терена с помощта на човек от лекарския щаб на "жълто-черните".
Има е вероятност Балтанов да пропусне мача с Локомотив през следващата неделя. Припомняме, че голямата звезда на тима Тодор Неделев също лекува контузия, след като коляното му бе оперирано преди седмица. Сериозна контузия получи и Славчо Шоколаров от отбора на ЦСКА 1948. Мачът бе излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. Контролната среща беше с платен вход, като пропуските бяха с цена 5 лева. Всички приходи от продажбата на билети ще бъдат дарени за хореографията в чест на Тоско Бозаджийски, която ще бъде показана в дербито с Локомотив (Пловдив).
В 11-ата минута Ботев (Пд) организира много добра атака, при която топката бе пратена на десния фланг, а оттам Антонио Вутов получи прекрасно успоредно подаване към втора греда. Юношата на Левски не пропусна да се възползва от възможността и да изведе “канарчетата” напред в резултата. В 21-ата минута Лазар Марин осъществи самостоятелен пробив, влезе в наказателното поле, финтира двама защитници, но стреля покрай вратата. В 28-ата минута Александър Тонев стреля високо над напречната врата от фаул. Секунди по-късно крилото можеше да накаже груба грешка в защитата на “червените”. Александър Тонев отне топката от Венцислав Василев, след което подаде към Антонио Вутов. Той предпочете да върне отново към Тонев, който не успя да насочи удара си в свободния десен ъгъл на вратата.
В 34-ата минута ЦСКА 1948 стигна до първото си по-сериозно положение пред вратата на Ботев. Янко Георгиев обаче парира удар от непосредствена близост. Добра възможност се откри и пред Славчо Шоколаров в 38-ата минута, но ударът на полузащитника прелетя над вратата.
В началото на второто полувреме двата отбора направиха доста промени в единадесеторките си. В 50-ата минута Ботев организира идентична атака на тази, при която Антонио Вутов откри резултата през първото полувреме. Александър Тонев от левия фланг центрира по земя към втора греда, където Михаил Минков изчисти с шпагат пред чакащия на удобна позиция Вутов.
В 63-ата минута Славчо Шоколаров стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на влезлия на почивката Георги Аргилашки. Минута по-късно Александър Тонев удвои преднината на Ботев. Този път неговият съфамилник Димитър Тонев открадна топката, влезе в наказателното поле и подаде към юношата на ЦСКА. Александър Тонев се озова на чиста позиция пред опразнената врата и отбеляза.
В 71-ата минута Славчо Шоколаров намали изоставането на ЦСКА 1948 с елегантно изпълнение, което не остави никакви шансове на Аргилашки за намеса. Халфът засече с едно докосване центриране от десния фланг, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. В 74-ата минута Лъчезар Балтанов получи тежка контузия при сблъсък с Александър Александров. Капитанът на “канарчетата” трябваше да бъде изведен с помощта на човек от лекарския екип на Ботев.
В 82-ата минута Стефан Попов влезе грубо в краката на Славчо Шоколаров, което доведе до директен червен картон за младока. Подобно на Лъчезар Балтанов, Шоколаров бе заменен принудително от Валентин Йосков. В последната минута Георги Аргилашки изкова победата на тима с добро спасяване след удар с глава от няколко метра.
БОТЕВ - ЦСКА 1948 (2:1)
1:0 Антонио Вутов (11)
2:0 Александър Тонев (64)
2:1 Славчо Шоколаров (71)