Полуфинал за Балкан след почти 50 разлика срещу Черно море (галерия)

Балкан (Ботевград) нямаше много проблеми в четвъртфиналния си двубой от турнира за efbet Kупа на България и отстрани Черно море след победа със 101:53. В столичната зала “Универсиада” баскетболистите на Йовица Арсич показаха отборна игра, като общо шестима от тях завършиха с двуцифрени точкови показатели. В полуфиналите “зелено-белите” очакват Рилски спортист (Самоков) или А1 Академик (София), които играят от 20:30 часа.

71 efbet Купа на България: Балкан (Ботевград) - Черно море Тича

Първите две точки в мача бяха дело на варненци, но в отговор те получиха 11 поредни от Балкан за 11:2. Разликата продължи да набъбва, за да достигне 17:6 в полза на ботевградчани при оставащи 4:30 минути до края на първата четвърт. За кратко Черно море свали изоставането си под 10 точки, но първата част приключи при 29:15

Преднината на балканци оставаше двуцифрена, макар Черно море да опитваше всичко, за да съкрати дистанцията спрямо съперника. В средата на частта ботевградчани водеха с 41:24, но Божидар Аврамов правеше всичко по силите си да остави своите в мача. Минута преди края “моряците” бяха на 12 точки - 45:33, след като малко по-рано изоставаха с близо 20. В крайна сметка полувремето настъпи при 49:33.

Две минути след подновяването на играта Балкан за първи път поведе с повече от 20 точки - 54:33, а серията им продължи до 8-0, което доведе до 57:33 и таймаут за Галин Стоянов. След близо четириминутна суша варненци отбелязаха първите си точки за полувремето. Това сякаш амбицира шампионите да вдигнат оборотите още повече и да стигнат до 72:46 след 30 минути баскетбол.

Тридесетте точки разлика станаха факт след по-малко от две минути в четвъртата част - 79:49, а символичните домакини продължиха да играят с настроение, увеличавайки преднината си до 91:41 след алейуп, завършен от Алекс Симеонов. Срещата приключи при близо 50 точки разлика и 101:53.

Алекс Симеонов поведе шестима от победителите с двуцифрени показатели, реализирайки 23 точки. Останалите бяха Кени Хол с 14, Марко Радонич с 12, Крис Минков и Димитър Димитров с по 11, както и Станислав Цонков с 10. Божидар Аврамов с 15 точки и Симеон Илиев с 13 бяха двамата най-добри за Черно море Тича.