Лудогорец отново направи куп пропуски и пак не би в Турция (видео)

Лудогорец завърши 1:1 срещу Слован (Братислава) в последната си контрола в Турция. Ноно откри резултата за словашкия шампион в 62-ата минута, а в 65-ата Жоржиньо изравни.

И в тази, по подобие на предишните няколко проверки Лудогорец пропиля доста голови положения, а веднъж и гредата спря орлите след удар на Жоржиньо. Лидерът в словашкото първенство също нацели греда, а и имаше още две-три добри възможности за ново попадение.

Иначе, като цяло, българският шампион надигра противника си, който през есента се подвизаваше в групите на Лига Европа, но пък допусна няколко груби грешки в отбрана, които можеха да му костват дори равенството.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Единствената по-сериозна атака отиде в актива на разградчани, когато Сисиньо намери Вандерсон в наказателното поле на словаците, бразилецът опита пас по земя към Кешерю, който обаче не стигна до румънския голаджия.

Постепенно Лудогорец взе инициативата. Първата по-добра ситуация в мача стана факт в 32-ата минута, когато Кешерю стреля с глава, но Грейф спаси. Секунди по-късно румънецът изведе Марселиньо сам срещу вратаря леко под ъгъл, бразилецът стреля с левия крак, Грейф изби, топката се отклони в крак на бранител и се насочи към мрежата, но стражът на Слован успя да реагира и да улови.

В 37-ата минута Сисиньо напусна контузен и на негово място се появи Станислав Манолев. Вчера и другият десен бек на разградчани - Икоко, напусна с травма.

Три минути след почивката Лудогорец като по чудо не откри резултата. Дяков отне топката при опит на противника да я изнесе, и намери Марселиньо. Бразилецът от своя страна изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, но крилото стреля в аут от 7-8 метра.

В 59-ата минута Слован създаде единственото си положение до момента, но то бе много чисто. Байрич засече с глава центраране от фаул, но ударът му от 6-7 метра излезе в аут.

Три минути по-късно словашкият шампион откри резултата. Това стори Ноно, който вкара с шут от над 25 метра.

Лудогорец реагира мигновено с изравнително попадение в 65-ата минута. Вандерсон изведе Кешерю сам срещу стража на словаците, таранът копна топката над Грейф, която отиде в Жоржиньо, за когото не бе проблем да вкара от метър в празната врата.

В 71-ата минута българският шампион допусна нова голова ситуация пред своята врата, когато Терзиев не покри по най-добрия начин футболист на Слован, последва силен шут от малък ъгъл, който излезе в аут. Три минути по-късно словаците нацелиха греда след удар на Ротао, който преди това преодоля Недялков.

След това Лудогорец отново натисна съперника и имаше доста шансове за втори гол, но ги пропиля. В 77-ата минута Жоржиньо нацели гредата, когато отклони добре топката след подаване отдясно. Четири минути по-късно Лудогорец изпусна още една възможност. Вандерсон изведе Недялков, който намери великолепно непокрития Жоржиньо. Крилото, който бе на десетина метра фронтално срещу Грейф, стреля, но стражът на словаците изби с крак.

В 89-ата минута и Каули направи сериозен пропуск, след като Манолев му сложи топката на главата, но ударът на бразилеца с германски паспорт от 5-6 метра не намери целта.

Така разградчани приключиха зимната си подготовка с две победи, едно равенство и три поражения. В шестте срещи орлите вкараха 9 гола и допуснаха пет попадения.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛОВАН 1:1