Марица приема Славия в четвърто поредно домакинство

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) приема Славия (София) в мач от десетия кръг в Националната волейболна лига. Срещата ще се проведе утре, от 18:00 б.в., в зала Колодрума в Пловдив.

В сряда маричанки записаха нова страницата в клубната си история и историята на женския клубен волейбол. Момичетата на Иван Петков победиха френския шампион РК Кан (Кан) с 3:1 (17:25, 25:18, 25:12, 25:21) пред близо 4000 зрители в зала Колодрума и записаха втора поредна победа в групите на Шампионската лига, което остави и шансове за класиране на тима за елиминациите в най-силния европейски клубен турнир.

Шансовете на Марица след 5-ия кръг на Шампионската лига

Любопитно е, че това е четвъртото поредно домакинство на Жълто-сините. Те приеха Перун (Варна), Казанлък Волей (Казанлък), сега Славия (София) в НВЛ и РК Кан (Кан) в Шампионска лига.

Миналата събота Марица победи Казанлък Волей с 3:0 (25:13, 25:11, 25:20) и записа 12-та си поредна победа в НВЛ. Славия спечели домакинството си на Раковски (Димитровград) с 3:2 (25:21, 23:25, 24:26, 25:18, 15:11).

Във временното класиране Марица е лидер без загубен гейм и с 12 победи от 12 мача, а Славия е на седмото място с 3 успеха и 9 поражения.

Това ще е втора среща между двата отбора този сезон. В първия двубой Марица спечели гостуването си на Славия с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12). Марица и Славия ще се срещнат и следващата седмица на 14 февруари в двубой от втория допълнителен турнир в НВЛ в Казанлък.

Съдии на мача ще са Ангел Ангелов и Стелиян Дончев.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Колодрума.