Олимпиакос и Везенков повалиха ЦСКА (Москва)

Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков продължават борбата за място в плейофите в Евролигата, като за целта повалиха шампионите в турнира от ЦСКА (Москва). “Червено-белите” ликуваха у дома след убедителен триумф със 72:59 (20:15, 13:19, 21:4, 18:21), който им доенсе десета победа от началото на сезона.

Ключова и на практика решаваща за победата на Олимпиакос бе третата четвърт, в която домакините допуснаха едва 4 точки в коша си, откъсвайки се напред с комфортна преднина, след като изоставаха с точка на почивката.

Везенков игра 12 минути, за които вкара 2 точки, овладя 1 борба, направи 1 грешка и добави 1 лично нарушение на сметката си. Костас Папаниколау с 19 бе над всички за гърците, Огъстин Рубит добави 13, докато за ЦСКА Майк Джеймс изигра силен мач с 20 точки, но също така сгреши 6 пъти.