Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Левски завърши лагера със загуба, голаджията на тима се отпуши (видео)

Отборът на Левски допусна първа загуба през 2020 година. Тимът на Петър Хубчев отстъпи с 1:2 срещу украинския Олександрия в Белек. Така "сините" завършиха подготвителния си лагер в Турция с 3 победи и едно поражение. Двубоят срещу бронзовите медалисти на Украйна беше генерална репетиция за 26-кратните шампиони преди старта на сезона в efbet Лига срещу ЦСКА-София на 15 февруари.

Хубавата новина за столичани е, че голмайсторът от миналия сезон Станислав Костов се отпуши и вкара първо попадение от 8 месеца. Голаджията се разписа от дузпа в 76-ата минута, след като влезе резерва. Преди него Ситоло (33) и Задерака (60) дадоха два гола аванс на украинците. Секунди преди края след меле между двата тима Горанов и Безбородко бяха изгонени.

Треньорът Петър Хубчев изпробва евентуален титулярен състав, след като заложи на по-младите играчи в миналата проверка срещу юношеския национален отбор на Узбекистан U19 - 4:1. Специалистът заложи на Милан Миятович на вратата, а защитата пред него бе Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Симеон Славчев и Кали Тиам бяха опорни халфове, докато Станислав Иванов, Мазурек и Паулиньо действаха зад Дени Алар.

Първата опасност в мача бе в 5-ата минута, когато украинците получиха право да изпълнят пряк свободен удар. След неговото изпълнение топката се отби в стената и попадна в краката на украински футболист, който стреля, но Миятович изби.

В първите 20 минути тимът от Украйна беше по-активен, след което "сините" изнесоха малко играта. В 22-ата минута Паулиньо напредна самостоятелно и бе фаулиран от играч на Олександрия в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

Малко след това Миланов изведе Иванов, но защитник му попречи да стреля. В 33-ата минута след бърза контраатака Ситало даде аванс на Олександрия. Нападателят нахлу отляво, не позволи на Тиам да го спре, а след това от малък ъгъл прехвърли Миятович.

Таранът на Левски Дени Алар стреля отдалеч в 40-ата минута, но Панкив спаси.

На почивката Хубчев не направи смени. Отново украинците застрашиха Миятович след удар с глава в 47-ата минута. След хубав пробив на Миланов "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Алар обаче стреля над гредата. Костов, Райнов и Спиерингс влязоха вместо Иванов, Алар и Рейш.Веднага след това обаче Задерака с красив гол с глава увеличи преднината на Олександрия. Той изпревари Горанов и прати кълбото в горния десен ъгъл. Последваха още смени за "сините", Нашименто, Лозев, Димитров и Найденов замениха Славчев, Миланов, Паулиньо и Мазурек.

Играчите на Левски, които трудно стигаха до вратата на противника, започнаха да играят по-активно в предни позиции. В 76-ата минута Холмар беше задържан в наказателното поле при центриране от корнер и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Станислав Костов, който хладнокръвно намали. Това е първо попадение за голмайстора на България от осем месеца.

Левскарите опитаха да стигнат до равенството в следващите минути, но Тиам пропусна с глава в 85-ата минута.

До последната минута и двата тима опитаха да се разпишат, като се бореха за всяка топка. Именно след едно единоборство в 90-ата минута се стигна до меле между играчите на Левски и Олександрия, което доведе до червени картони на Иван Горанов и нападателя Безбородко.

Нов гол не падна, а Левски за първи път отстъпи. Треньорът на "сините" обяви, че е доволен от лагера, но сподели също така, че има доста неща, които трябва да се подобряват в играта. Специалистът не е наясно с титулярния състав, но има десет дни до мача с "червените", за да разреши своите въпросителни.
Левски тръгна с победа в Турция, нов дебютира с гол (видео)
Мачът в Белек бе четвърти за "сините" в Турция, където столичани останаха с три успеха от три мача. 26-кратните шампиони надвиха първо с 3:2 арменския Пюник, след което обърнаха с 2:1 Рапид (Виена), а преди два дни надиграха с 4:1 талантите на Узбекистан. Столичани летят утре за България.
Левски обърна Рапид (Виена)

Олександрия, който е на пето място във временното класиране, но изостава само на три точки от втората позиция, където е Динамо (Киев) с 36 точки, постигна три победи и едно равенство срещу българските тимове в Турция. Украинците бяха победили в контроли Черно море (3:1), Ботев (Пловдив) (4:0) и направиха равенство със Славия (2:2).
Левски с нов успех в Турция, младоци бележат за "сините" (видео)

ЛЕВСКИ - ОЛЕКСАНДРИЯ 1:2

0:1 Ситало (33)
0:2 Задерака (60)
1:2 Костов (76-дузпа)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов (65-Деян Лозев), Нуно Рейш (57-Мартин Райнов), Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, (61-Филипе Нашименто) Станислав Иванов (57-Стайн Спиерингс), Франко Мазурек, Паулиньо, Дени Алар (57-Станислав Костов)
Резерви: Петър Иванов, Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Насиру Мохамед, Здравко Димитров

Олександрия: 79. Панкив, 4. Бобохло, 11. Мирошничеко, 27. Гречишкин, 10. Третяков, 18. Ситало, 17. Лучкевич, 90. Дубра, 47. Вантух, 3. Гордиенко, 22. Хрутсик

Резерви: 31. Билюк, 7. Протасов, 8. Дохви, 44. Банада, 5. Стетсков, 20. Пашаев, 26. Шендрик, 9. Безбородко, 15. Запорожан, 2. Мелнюк, 29. Мишенко, 94.Задерака