Левски завърши лагера със загуба, голаджията на тима се отпуши (видео)

Отборът на Левски допусна първа загуба през 2020 година. Тимът на Петър Хубчев отстъпи с 1:2 срещу украинския Олександрия в Белек. Така "сините" завършиха подготвителния си лагер в Турция с 3 победи и едно поражение. Двубоят срещу бронзовите медалисти на Украйна беше генерална репетиция за 26-кратните шампиони преди старта на сезона в efbet Лига срещу ЦСКА-София на 15 февруари.

Хубавата новина за столичани е, че голмайсторът от миналия сезон Станислав Костов се отпуши и вкара първо попадение от 8 месеца. Голаджията се разписа от дузпа в 76-ата минута, след като влезе резерва. Преди него Ситоло (33) и Задерака (60) дадоха два гола аванс на украинците. Секунди преди края след меле между двата тима Горанов и Безбородко бяха изгонени.

Треньорът Петър Хубчев изпробва евентуален титулярен състав, след като заложи на по-младите играчи в миналата проверка срещу юношеския национален отбор на Узбекистан U19 - 4:1. Специалистът заложи на Милан Миятович на вратата, а защитата пред него бе Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Симеон Славчев и Кали Тиам бяха опорни халфове, докато Станислав Иванов, Мазурек и Паулиньо действаха зад Дени Алар.

Първата опасност в мача бе в 5-ата минута, когато украинците получиха право да изпълнят пряк свободен удар. След неговото изпълнение топката се отби в стената и попадна в краката на украински футболист, който стреля, но Миятович изби.

В първите 20 минути тимът от Украйна беше по-активен, след което "сините" изнесоха малко играта. В 22-ата минута Паулиньо напредна самостоятелно и бе фаулиран от играч на Олександрия в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

Малко след това Миланов изведе Иванов, но защитник му попречи да стреля. В 33-ата минута след бърза контраатака Ситало даде аванс на Олександрия. Нападателят нахлу отляво, не позволи на Тиам да го спре, а след това от малък ъгъл прехвърли Миятович.

Таранът на Левски Дени Алар стреля отдалеч в 40-ата минута, но Панкив спаси.

На почивката Хубчев не направи смени. Отново украинците застрашиха Миятович след удар с глава в 47-ата минута. След хубав пробив на Миланов "сините" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Алар обаче стреля над гредата. Костов, Райнов и Спиерингс влязоха вместо Иванов, Алар и Рейш.Веднага след това обаче Задерака с красив гол с глава увеличи преднината на Олександрия. Той изпревари Горанов и прати кълбото в горния десен ъгъл. Последваха още смени за "сините", Нашименто, Лозев, Димитров и Найденов замениха Славчев, Миланов, Паулиньо и Мазурек.

Играчите на Левски, които трудно стигаха до вратата на противника, започнаха да играят по-активно в предни позиции. В 76-ата минута Холмар беше задържан в наказателното поле при центриране от корнер и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Станислав Костов, който хладнокръвно намали. Това е първо попадение за голмайстора на България от осем месеца.

Левскарите опитаха да стигнат до равенството в следващите минути, но Тиам пропусна с глава в 85-ата минута.

До последната минута и двата тима опитаха да се разпишат, като се бореха за всяка топка. Именно след едно единоборство в 90-ата минута се стигна до меле между играчите на Левски и Олександрия, което доведе до червени картони на Иван Горанов и нападателя Безбородко.

Нов гол не падна, а Левски за първи път отстъпи. Треньорът на "сините" обяви, че е доволен от лагера, но сподели също така, че има доста неща, които трябва да се подобряват в играта. Специалистът не е наясно с титулярния състав, но има десет дни до мача с "червените", за да разреши своите въпросителни.
Левски тръгна с победа в Турция, нов дебютира с гол (видео)
Мачът в Белек бе четвърти за "сините" в Турция, където столичани останаха с три успеха от три мача. 26-кратните шампиони надвиха първо с 3:2 арменския Пюник, след което обърнаха с 2:1 Рапид (Виена), а преди два дни надиграха с 4:1 талантите на Узбекистан. Столичани летят утре за България.
Левски обърна Рапид (Виена)

Олександрия, който е на пето място във временното класиране, но изостава само на три точки от втората позиция, където е Динамо (Киев) с 36 точки, постигна три победи и едно равенство срещу българските тимове в Турция. Украинците бяха победили в контроли Черно море (3:1), Ботев (Пловдив) (4:0) и направиха равенство със Славия (2:2).
Левски с нов успех в Турция, младоци бележат за "сините" (видео)

ЛЕВСКИ - ОЛЕКСАНДРИЯ 1:2

0:1 Ситало (33)
0:2 Задерака (60)
1:2 Костов (76-дузпа)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов (65-Деян Лозев), Нуно Рейш (57-Мартин Райнов), Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, (61-Филипе Нашименто) Станислав Иванов (57-Стайн Спиерингс), Франко Мазурек, Паулиньо, Дени Алар (57-Станислав Костов)
Резерви: Петър Иванов, Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Насиру Мохамед, Здравко Димитров

Олександрия: 79. Панкив, 4. Бобохло, 11. Мирошничеко, 27. Гречишкин, 10. Третяков, 18. Ситало, 17. Лучкевич, 90. Дубра, 47. Вантух, 3. Гордиенко, 22. Хрутсик

Резерви: 31. Билюк, 7. Протасов, 8. Дохви, 44. Банада, 5. Стетсков, 20. Пашаев, 26. Шендрик, 9. Безбородко, 15. Запорожан, 2. Мелнюк, 29. Мишенко, 94.Задерака