Положението на Тулуза става неспасяемо

Сезонът на Тулуза е пълен кошмар и към днешна дата не се вижда как отборът ще се спаси от изпадане. Домакинството на Страсбург беше добра възможност за стъпка в правилната посока, но съставът на Денис Занко загуби с 0:1 и няма победа в 13 поредни мача в Лига 1 (от средата на октомври - б.р.), като е на дъното в класирането и изостава на 7 точки от предпоследния Амиен.

Страсбург редува силни със слаби изяви, но благодарение на успеха на "Мюнисипал" се изкачи в горната половина на таблицата. Попадението отбеляза Маджид Уорис в 75-ата минута.Останалите двубои от 20:00 часа също не бяха особено резултатни. Брест и Бордо завършиха 1:1, но интересни моменти не липсваха. Южнокореецът Хванг откри за жирондинци в 10-ата минута, а в 80-ата Лорис Бенито си вкара автогол. В края на първото полувреме Кристиан Батокио от домакините пропусна дузпа, а Жан-Карл Кастелето остави Брест с човек по-малко в средата на втората част, когато получи червен картон.

Монпелие не успя да се справи с Метц - 1:1. Тежи Савание (13) даде аванс на домакините, след което Хабиб Диало от Метц пропусна дузпа, но в края на мача Фарид Булая изравни.Ним записа втора поредна победа, като се наложи с 2:0 над Дижон. Попаденията бяха дело на Ясин Бенрау и Нолан Ру още до почивката. Ним се изкачи на 18-о място в класирането, изпреварвайки Амиен, а Дижон е 17-и.

Реймс и Ница не се победиха - 1:1. Пиер Леес-Мелу се разписа за "орлетата", но Юнис Абделхамид донесе точката на домакините.