Камен Хаджиев изгонен при равенство на Академия Пушкаш

Българският защитник на Академия Пушкаш Камен Хаджиев получи червен картон в мача между Академия Пушкаш и Диошдьор от 19-ия кръг на унгарското първенство. Срещата завърши 2:2, а бившият бранител на Берое беше изгонен в 68-ата минута за два жълти картона.

До почивката нямаше голове, но Академия Пушкаш поведе в 49-ата минута с попадение на Йосип Кнежевич. Бенце Ислай изравни в 58-ата минута от дузпа, след което съперниците си размениха по още един гол. За Диошдьор точен беше Габор Молнар (69’), а Лайош Хегедюш донесе точката на Академия Пушкаш в добавеното време.
Георги Миланов не влезе в игра за МОЛ Фехервар при гостуването на Дебрецен (1:1). Родният халф остана на пейката, а титуляр за домакините беше бившият нападател на Левски Бабатунде Адениджи. Армин Ходжич откри за МОЛ Фехервар в 27-ата минута, а Адам Боди изравни от дузпа в 81-ата.

Лидер в класирането е Ференцварош, следван от МОЛ Фехервар и Мезьокьовешд-Жори. Академия Пушкаш е на 4-о място.