Лацио пропусна да изпревари Интер (видео)

Лацио не успя да победи Верона в отложен мач от 17-ия кръг на Серия "А" и трябваше да се задоволи с нулевото равенство. Двубоят трябваше да се проведе през декември, но беше преместен заради ангажиментите на римляните в Лига Европа и Суперкупата на Италия.

При успех тази вечер Лацио щеше да събере 52 точки и да измести Интер от второто място във временното класиране. Вместо това, възпитаниците на Симоне Индзаги останаха трети, на точка зад "нерадзурите" и на 4 зад Ювентус.Верона пък за порден път показа, че е една от приятните изненади на сезона. Отборът от Града на Ромео и Жулиета спря и Милан преди няколко дни (1:1) и се намира в горната половина на таблицата.

Началото на мача беше равностойно, като и двата отбора опитваха висока преса и взаимно се неутрализираха. Първата възможност в мача дойде пред отбора на Верона в 18-ата минута. Първо вратарят Томас Стракоша отрази удар на Песина, а след това и изстрел на Борини, който обаче се оказа в засада.Отговорът на Лацио не закъсня и в 23-ата минута се отвори шанс пред Чиро Имобиле, но вратарят Силвестри успя да неутрализира опасността. В 27-ата минута Милинкович-Савич стреля към вратата от пряк свободен удар, но топката срещна стената.

Постепенно Лацио наложи превъзходството си и упражни силен натиск върху Верона. Така се стигна до 39-ата минута, когато пред Луис Алберто се отвори отлична възможност, но Силвестри успя с върха на пръстите да изчисти. В 44-ата минута гредата спаси Верона от попадение след удар отново на Луис Алберто.Томас Стракоша се справи с удар на Дарко Лазович в началото на второто полувреме, а в 64-ата минута Луис Алберто за втори път нацели гредата. Домакините нападаха постоянно, но Сергей Милинкович-Савич и Стефан раду получиха жълти каротни, заради които ще пропуснат двубоя срещу Парма.

В края Имобиле се размина с гола, а Стракоша попречи на Фабио Борини да отмъкне трите точки за Верона. Марко Силвестри едва не си вкара автогол в последните секунди, но и този път късметът бе на страната на Верона.