Драма с продължения прати Нюкасъл на 1/8-финал за първи път от 2006 година

Нюкасъл се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като победи с 3:2 след продължения Оксфорд Юнайтед на "Касам Стейдиъм" в преиграването от четвъртия кръг на надпреварата. Двата отбора завършиха 0:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". Днес головете не липсваха. "Свраките" взеха добър аванс през първата част, когато Шон Лонгстаф (15') и Жоелинтон (30') вкараха две безответни попадения. Те обаче не се оказаха достатъчни, защото Оксфорд изравни с късни голове на Лиъм Кели (84') и Нейтън Холанд (90'+4). Алан Сент-Максимин донесе победата на Нюкасъл в 116-ата минута. В следващия кръг "свраките" ще срещнат Уест Бромич.

Стив Брус бе направил пет промени в сравнение с нулевото равенство с Норич през уикенда. Карл Дарлоу, Фабиан Шер, Флориан Лежюн, Матю и Шон Лонгстаф стартираха. Две бяха корекциите в състава на Оксфорд. Елиът Муур и Джейми Маки започнаха за домакините.

Шон Лонгстаф откри резултата след страхотен удар от границата на наказателното поле в 15-ата минута. Много скоро след това Жоелинтон пропусна голяма възможност да удвои, след като много добро центриране на Банталеб стигна до него, но нападателят на успя да уцели вратата.

В 30-ата минута обаче Жоелинтон не сгреши, след като получи извеждащо подаване от Шон Лонгстаф и стреля покрай Ийстууд. Голмайсторът обаче получи контузия и бе заменен от Сент-Максимин. До почивката домакините пропуснаха две чудесни възможности да се върнат в мача, но Маки и Лонг не се възползваха.

Мигел Алмирон пък пропиля още един шанс за Нюкасъл.

През второто полувреме изглеждаше, че "свраките" доиграват спокойно двубоя и ще се класират без проблеми напред, но вместо това тимът на Стив Брус допусна два късни гола. В 84-тата Лиъм Кели намали след перфектно изпълнен пряк свободен удар от 25 метра. В четвъртата минута на добавеното време Нейтън Холанд изравни след много хубав изстрел от 20-ина метра.

В 116-ата минута Алан Сент-Максимин все пак донесе победата на Нюкасъл след страхотен удар от границата на наказателното поле.
Нюкасъл стига до 1/8-финалите на ФА Къп за първи път от 2006 година.