Англия

Автогол изпрати най-младия състав в историята на Ливърпул на 1/8-финал за ФА Къп (видео)

04 февруари 2020 | 23:55 - Обновена
Най-младият състав в историята на Ливърпул се справи с предизвикателството и успя да победи с 1:0 третодивизионния Шрюсбъри Таун в преиграването от четвъртия кръг на Купата на Англия. Автогол на Ро-Шон Уилямс в 75-ата минута донесе успеха на момчетата, които трябваше днес да защитават честта на "червените". Мърсисайдци бяха по-активният отбор през цялото време и заслужено стигнаха до 1/8-финалната фаза на надпреварата, в която ще срещнат  Челси. Домакините имаха и късмет, тъй като гол на Шон Уоли в 59-ата минута бе отменен след намесата на ВАР. Първият двубой завърши 2:2, въпреки че мърсисайдци водеха с 2:0 в началото на второто полувреме. Още преди две седмици Юрген Клоп заяви, че никой от играчите от първия отбор няма да бъде в състава за преиграването заради предстоящата зимна ваканция. Тогава германецът обяви, че Ливърпул ще излезе с отбора до 23 години, воден от своя наставник Нийл Кричли. Вчера самият Кричли пък заяви, че тимът ще е още по-млад. Средната възраст на състава, който започна днес, бе 19 години и 102 дни. Този тим бе с 80 дни по-млад от онзи, който през декември стартира при разгрома с 0:5 от Астън Вила.

19-годишният Къртис Джоунс изведе Ливърпул с лентата, превръщайки се в най-младия капитан в клубната история. Адам Люис, Джейк Кейн и Лиъм Милър дебютираха в мъжкия футбол, а Лейтън Кларксън започна  за първи път като титуляр. Общо четирима играчи, които стартираха в първия мач, бяха титуляри и днес.

Джейсън Кимингс, който се появи като резерва и отбеляза двата гола за Шрюсбъри в първия двубой, отново остана на пейката за началото.

Двубоят трябваше да започне в 21:45 часа, но началото се отложи с 1/4 час от съображения за сигурност, след като е имало инцидент на магистралата по пътя за Ливърпул.
От самото начало младите играчи на мърсисайдци се опитваха да владеят инициативата, като след първите 20-ина минути домакините контролираха топката в 77% от времето. В 26-ата Ливърпул получи правото да изпълни пряк свободен удар от много добра позиция. Къртис Джоунс стреля от 25 метра, прехвърли стената, но топката се оказа лесна плячка за О'Лиъри, който улови без проблеми.
В следващите минути домакините все повече затягаха обръча около вратата на Шрюсбъри. Играчите на Нийл Кричли ставаха все по-смели и все по-често биваха спирани с цената на нарушения. В 36-ата  Неко Уилямс проби много добре отдясно и стреля ниско, но топката профуча встрани от далечната греда. До почивката още един удар на десния бек, дошъл след добра комбинация на Ливърпул, бе блокиран в решаващия момент.
В крайна сметка първото полувреме премина под доминацията на Ливърпул, но без домакините да създадат чисти голови положения. Шрюсбъри дори не направи опит да покаже нещо в атакуващ план преди почивката.
В 47-ата минута Неко Уилямс за трети път опита изстрел тази вечер, но този път топката премина над вратата. Двубоят обаче стана малко по-отворен, тъй като гостите също започнаха да правят опити да атакуват. В 52-рата минута Харви Елиът изведе добре Неко Уилямс, но този път и О'Лиъри се намеси добре и изби.

На фона на всичко показано дотук Шрюсбъри нелогично стигна до гол във вратата на Ливърпул. В 59-ата минута Дейв Едуардс засече центриране отляво, Келъхър изби, но Шон Уоли довкара с глава. 8000 привърженици на Шрюсбъри избухнаха в дива радост, но ВАР се намеси и отмени попадението заради засада в хода на атаката на гостите.

Даниел Удо, който се появи като резерва и центрира при атаката с отменения впоследствие гол, раздвижи играта на гостите и в 69-ата минута стреля много опасно, но на сантиметри встрани от вратата на Келъхър. Удар на Къртис Джоунс пък рикошира в крака на бранител и премина над напречната греда на противоположната врата.
В 75-ата минута Неко Уилямс пресече дълго подаване с ръка на О'Лиъри, след което опита центриране от дълбочина към границата на наказателното поле. Там обаче Ро-Шон Уилямс игра непохватно с глава, прехвърли О'Лиъри и прати топката в собствената си врата.
До края младият състав на Ливърпул удържа аванса си и заслужено се класира за следващата фаза.

Ro-Shaun Williamsавтогол Ro-Shaun Williams  75'
74' Sean Goss  Sean Gossизлиза
Jason Cummings  Jason Cummingsвлиза
65' Доналд Лав  Доналд Лавжълт картон
57' Callum Lang  Callum Langизлиза
Daniel Udoh  Daniel Udohвлиза
Неко Уилиамсжълт картон Неко Уилиамс  40'
32' Скот Голбърн  Скот Голбърнжълт картон

05 февруари 2020 | 18:42

Ако анулират всички точки от ВАР, Мангалчестър ще са на точка от зоната на изпадащите. Рейтинг: 14 1

Чичо
(Гост)
82
отговор
05 февруари 2020 | 17:08

Варчета или фенове на отбори в неравностойно положение, щото само + знаете. Колко похарчи Пул за да е тук... Т'ка 145 Никой не го помни Континио, Дани Ингс 22, Бентеке 32, 21 Соланке, 30 за онуй дръвче Мамаду + вратарчета 24, + към 70м от графа разни Лукаш Лейва, Джо алън, Айб и т.н. и сме на +344м. Та за 4 сезона Клоп грубо е изхарчил 76м в повече от това, което е получил.Справка колко сме дали виж по долу от некъв неподготвен фен очевидно на отбор в неравностойно положение.. Та по малко от Вила само за този сезон...Едно Лукалу или един Санчес със заплатите- за феновете на Манчу да кажа да ви е по лесно да сметнете. Та ако сте фенове на играта, а не долни хейтърчета няма как да не харесвате отбора и Зе Нормал Уан. Иначе си намерете шейх/олигарх и му ...вие си знаете. Рейтинг: 18 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Lecter
(Гост)
81
отговор
05 февруари 2020 | 12:52

Бая фенчета на Манафа са търсили линкове за да гледат най-великият клуб. Представям си как им трепкат сърцата за да намерят нещо, било то удар с крайчеца на нокътя за да обвинят вар. И на края какво? Пак заспиват ревешката. Чухте ли някой от феновете на Ливърпул да коментира дузпата там? А засадата при вторият им гол? Ние сме над тези неща и не търсим сензация. Ние побеждаваме , до като вие сте 38 мн точки зад нас. Дори при Хауърд Уеб, оп при САФ никога не сте имали такава преднина пред нас, а до края има много. Ще са 50+. Купувайте вазелин в големи опаковки Рейтинг: 28 3

Чичо
(Гост)
05 февруари 2020 | 14:15

Абе да вземат да анулират точките от вар и така Манчу ще отиде направо в чемпионшип. Па ще сме шампиони ама не 7 кръга преди края ами 4, но виж тогава съра нема го спасят кардиолозите. Рейтинг: 8 1

05 февруари 2020 | 12:06

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

хаджигенчо
(Гост)
78
отговор
05 февруари 2020 | 11:47

Засадата е при първия пас след изчистването на топката. Този от центъра към черничкия бек, който беше поне метър в засада и се видя и в реално време. Ама нищо, нека хейтърите си лаят. А къде бяха след първия мач когато дузпата беше извън наказателното поле, а вторият гол беше от засада? А, да, забравих, бяха потънали в мишите си дупку. Рейтинг: 30 2

Не Ми Дреме
(Гост)
05 февруари 2020 | 12:11

По време на първия мач`,НАИСТИНА НАРЪШЕНИЕТО БЕШЕ ИЗВЪН НАКАЗАТЕЛНОТО ПОЛЕ,но за сметка на това не дадоха ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ЧЕРВЕН КАРТОН НА ФУТБОЛИСТА ИЗВЪРШИЛ НАРУШЕНИЕТО като последен в отбраната...Така,че недейте лала много,че ако не бяха съдиите,щяхте отпаднали досега,а в първенството щяхте да сте с 3-4 точки преднина най много...А вие що не лалахте,когато ви свириха смешната дузпа срещу Арсенал,когато Къртис Джоунс се метна като Ум Белия Делфин в наказателното поле на Арсенал???Абсолютна Симуация и никакво нарушение...Още тогава щяхте да сте ЧАО... Рейтинг: 2 27

05 февруари 2020 | 10:46

Първия онлайн ФУТБОЛ МЕНИДЖЪР, играта която ви плаща докато я играете! Информация за играта и най добрите стратегии може да намерите на---> spe4eliotigri3_blogspot _com Рейтинг: 1 2

Толс
(Гост)
76
отговор
05 февруари 2020 | 10:37

Конте спечли първенството на англия още в първия си сезон начело на Челси Клоп четвърта година все още нишо не е спечелил хахахахахахахаха Рейтинг: 7 45

скаусърче
(Гост)
05 февруари 2020 | 10:53

Преди 4 години никой не беше чувал за Анди Робъртсън, за Трент...Върджил риташе в Сутхямптън и него не беше чувал тогава....за Мане и Боби...Хендърсън беше обявен за дърво, а Салах за пълен провал. Отговорих ли ти? Конте като дойде в Челси, Роман му изсипа един чувал пари в краката Рейтинг: 62 5

05 февруари 2020 | 11:19

Колега, не си прав. Клоп харчи г/д колкото Пеп, което е много. Но предимството му пред Конте е това, че отбора е на ниво 2 години поред, което италиянеца не успя да направи. Рейтинг: 15 6

До Alex
(Гост)
05 февруари 2020 | 12:55

Хайде да не говорим глупости, че Клоп бил харчил горе долу колкото Гуардиола... В Ливърпул има 3-4 скъпи трансфера - Ван Дайк, Алисон, Кейта и до някъде Фабиньо трансфери над 40М. Ако под скъп трансфер имаш Салах, Мане, Окса и Шакири, всеки окло 30-35 М - окей. Гуардиола даде 50+ М само за Стоунс, Лапорт, Уолкър и той беше г/д толкова. Да не засягаме и темата за заплатите в двата отбора. Там ще видиш, че играчите на Сити вземат поне 2 пъти повече от в Ливърпул... Рейтинг: 23 0

05 февруари 2020 | 16:03

Официални данни от клубовете за трансферите на Клоп - 420 милиона паунда....за Гуардиола - 570 милиона паунда....Разлика 150 милиона....Клоп е на второ място след Гуардиола по дадени пари за играчи за последните 10 години... Рейтинг: 0 4

materaci
(Гост)
75
отговор
05 февруари 2020 | 10:26

нямат студентски град, че да ходят по кръчмите, тренират си младите и после се чудим защо нямаме футболисти Рейтинг: 36 1

..
(Гост)
74
отговор
05 февруари 2020 | 09:58

ВАР + Автогол. Ливърпул 2018-2020, Дами и Господа. Много ми е интересно как този отбор ще реагира при първата ситуация, в която ВАР е срещу тях. Ясно е, че не им се е случвало такова нещо и ще е ново за тях, но именно това го прави интересно. Видяхме един посредствен италиански средняк като Наполи как си ги би без особено напрежение в Италия и направи 1-1 в Англия без да прави кой знае какво - просто излезе с желание за игра и съдиите предоставиха възможност за игра. 80% от отборите и 95% от съдиите в Англия не искат да бъдат запомнени като тези, които са убили приказката на Непобедимите и затова мач по мач, ВАР по ВАР, дузпа по дузпа, автогол по автогол, се влачат към рекорда. Хайде да го минават вече и да се насладим отново на английски футбол, такъв какъвто го познаваме - където всеки първо ИСКА да спечели и второ му се дава шанса да го направи. Ясно е, че Ливърпул е най-силният отбор в най-слабата ВЛ от години и е ясно, че заслужават да са шампиони. Но не разбирам кому са нужни тези циркове всяко боже ВАР решение да е за тях, конституционно да е забранено да се бие дузпа срещу тях и т.н. Напомня ми на 2016-та, когато към края на сезона Лестър видимо издишаше и Арсенал и Тотнъм натискаха яко и всеки отбор се чудеше как да загуби с 0-1 , за да не убие приказката. Така и с този рекорд сега. Хайде да се свършва вече. Рейтинг: 12 76

Alex
(Гост)
05 февруари 2020 | 10:43

Човек, не съм фен на Пула, ама ти си страшно комплексиран тип. Момчетата си бият ходом в първенството с по 1-2 гола и си пеят на к*ра. Защо твоя отборна който и да си фен не им прекъсна серията? Миришеш на едни други червени, дето владеят средата на таблицата от няколко години вече. Рейтинг: 45 1

Не Ми Дреме
(Гост)
05 февруари 2020 | 11:20

В интерес на истината Ливърпул бият с доста мъка почтtи всеки мач`с изключение на мачовете с борещете се да не изпаднат отбори...И е прав човека в коментара си-смешната дузпа в мача с Лестър,отмененият гол на Уулвс заради положение на засада на ноктите на ръката на Раул Невеш,5-6 минутни продължения когато резултата е Х,игра до гол само и само лиВАРпул да победи...В мача с Вила,съдията пусна авантаж в последната минута,но когато Кейта подаде към Мане и защитата на Вила отне топката веднага се свири нарушение.След изпълнението му се отсъди корнер,когато топката мина поне 10см над ръцете на вратаря,а после последва и подния гол на Мане...Ето ви едни чисти ситуации когато докерите са били подпряни и са им ПОДАРЕНИ 6 ТОЧКИ...Като добавим и останалите тънки моменти и в момента можеше да водят с 9-10 точки реално... Рейтинг: 4 26

Д-р ЛИВАЙН
(Гост)
05 февруари 2020 | 11:58

Хайде да оставим комплексите вкъщи и да говорим по същество: 11 кръг Ливърпул гостува на А.Вила. Домакините повеждат след спорен гол от засада. ВАР присъждат гола на косъм от гъза на съдията в стаичката. Същото полувреме Фирмино е в чиста ситуация, но ВАР отменят гола. Срещу Ман.Юн. ВАР признава гол на Юнайтед след атака, започнала след 100% нарушение. Няма да изброявам голове, които ВАР ни отмени, но през този сезон не са малко. Интересно защо не се коментират дузпите за МЮ, които съдията не дава, но ВАР ПРИСЪЖДА! Или това как на два пъти Сити пребиват дузпите си ДО ГОЛ! Хайде да бъдем малко обективни и да не пишем глупости! Рейтинг: 27 0

Не Ми Дреме
(Гост)
05 февруари 2020 | 12:17

Докторе,за мача с Ман Сити на Анфийлд нещо да ми кажеш???Преди първия гол НЕДАДЕНАТА ДУЗПА???И дори да е имало игра с ръка на Бернардо Силва,то следва да се назначи нарушение,понеже ако е авантаж после има 10000% ИГРА С РЪКА НА ТРЕНТ И СЛЕДВА ДА СЕ НАЗНАЧИ ДУЗПА...Няма такова нещо като Авантаж На Авантажа...Едното тряба да се свири...Смешната дузпа на Мане срещу Лестър???Недадения червен картон на Хендерсън срещу Нюкясъл???Още да ти изброявам ли???Миналия сезон в мача срещу Нюкясъл Арнолд игра умишлено с ръка за да предотврати гола,но не последва наказние за него,понеже трябвашше да го изгонят.В последствие той участва във втория и третия гол на Ливърпул...толкова ви подпират,колкото Разревал Мадрид не са ги подпирали ама не ви изнася да си признаете... Рейтинг: 2 16

Lecter
(Гост)
05 февруари 2020 | 12:43

Не знам на кое да се радвам . На Доминацията на Ливърпул , или на писъците на червените манафи. Вар ли?!? Я да чуя какъв Катрин заслужаваше Стърлинг неделя срещу Тотнъм? Я кажете с колко милиметра беше засадата която дадоха срещу Ливърпул последният мач? Свиквайте с доминацията манафи. Тази година и ЛЕ няма да видите. Тепърва добри футболисти няма да идват, защото никой не иска да е извън турнирите. Знам , че боли, но ще сложите малко вазелин и ще свиквате Рейтинг: 19 2

Чичо
(Гост)
05 февруари 2020 | 14:00

Мили ВаРчета я вижте другите отбори в топ 6 къде по спечелени точки благодарение на ВаР и след това съдете. Вижте и извън топ 6 един скромен тим като Манчо Унт, колко е подпрян, не че е изненада. Щото честно ако вземат точките на пул да кажем, че ще водим пред Лестър, не шити стете се що, с 18 точки, но М.Унт ще е в зоната на изпадащите - а това драги ми варчета би било безценно... Рейтинг: 8 0

лиВАРлузър
(Гост)
73
отговор
05 февруари 2020 | 09:41

Хората са си го казали лиВАРпуля и най слабия сезон е англия в историята най жалкия шампион Рейтинг: 6 63

lfc
(Гост)
05 февруари 2020 | 11:00

Абсолютен РЕКОРДЕН ШАМПИОН! А твоя отбор къде е???? Далеч`ЗАД НАС! ШАМПИОНИ НА СВЕТА! Рейтинг: 31 3

05 февруари 2020 | 09:31

Фен съм на Пул от 30 г. и поради това съм пристрастен, но тук, ако трябва да съм честен, не видях къде е засадата. Не харесвам такива мачове, в които се поставя под съмнение победата на любимия ми отбор и предпочитам да бяхме паднали, отколкото да побеждаваме с грешно отсъждане на ВАР. Друг е въпросът, че в предишния мач с Шрюсбъри и двата гола нямаше да се случат, ако имаше ВАР - единият след несъществуваща дузпа, а другият след засада. Все пак от мача могат да се направи заключението, че Трент трябва много сериозно да следи развитието на Неко Уилямс, защото този пич, ако продължи така развитието си, ще бъде звяр след две-три години. Голът изцяло е изработен от него - пресечен пас и съответно 30 метрово подаване с външен фалц, който залъга защитника и автогол. Къртис също е готов за първия отбор и Лалана спокойно може да бъде пуснат да си ходи Рейтинг: 17 3

Ynwa
(Гост)
05 февруари 2020 | 09:59

Приятел като не ти е ясен футбола като цяло и още повече правилото за засада,продължавай да си бъдеш просто фен и не се изказвай неподготвен повече,че ставаш за смях на гаргите ! Този който довкара топката при гола който отмениха,при първоначалния пас беше 3 метра отзад,това се тълкува че влияе на ситуацията при самата атака и много правилно голът беше отменен ! Рейтинг: 22 6

vwr
(Гост)
05 февруари 2020 | 10:17

И от къде разбра, че не ми е ясен футболът като цяло? Ако това, което казваш е така, защо не отмениха гола на Хендерсън срещу Саутхямптън миналата събота? Той също беше в 5 метрова засада при паса на Фабиньо към Фирмино и по твоите думи е влияел на ситуацията. Айде първо се научи да пишеш грамотно и тогава давай акъл на някой, който е много над теб в интелектуално отношение. Рейтинг: 7 6

05 февруари 2020 | 11:06

Е,как не сме се сетили,че щом ти не си видял засада,то такава и няма.Нищо следващият път от английската федерация ше се свържат с теб за мнение,дерзай. Рейтинг: 12 0

The God Fowler
(Гост)
05 февруари 2020 | 11:55

Засадата е при изграждането на атаката. Играча на бека се връща да поеме топката, но в самия момент на паса, се намира в засада. Рейтинг: 9 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Най-скъпата единайсеторка на неиграещите в Европа 27 февруари 2020
Реал Мадрид поддържа трансферната си политика да купува млади таланти на по-ниска цена и да ги развива постепенно, но тя крие рискове. Новите често не успяват да оправдаят очакванията и да отнемат местата на Рафаел ...
Интервюто с Робъртсън: Продавач или футболист – ... 24 февруари 2020
Три момента. Три клипа. Три инцидента. Три неща, заради които феновете на Ливърпул идолизират Анди Робъртсън. Три неща, на които той гледа с малко гордост и малко угризения. Три обяснения, които ще ви кажат много за ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.