Ботев (Луковит) се "бетонира" на върха в Западната група на Висшата лига

Отборът на Ботев (Луковит) се бетонира на върха в Западната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете Висшата лига, след като записа 11-а поредна победа. Волейболистите на Пламен Тодоров надиграха категорично като гости Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25;23, 25:21, 25:17) в мач от 13-ия кръг. Играта тръгна равностойно в първия гейм, след което луковитци се откъснаха и поведоха. В ключовите моменти обаче домакините от Звездец се доближиха, но не успяха да направят нищо повече. В следващите две части Ботев заигра още по-убедително и се поздрави с успеха за малко повече от час. Ботев има в актива си 32 точки след 11 победи от 11 мача. Звездец е 7-и с 16 точки след 5 победи и 7 загуби.

Категоричен успех постигна и тимът на Град (Белоградчик), който срази Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22). Това бе трета поредна победа за тимът от Белоградчик, а ихтиманци инкасираха 10-а загуба до момента. Така Град заема 2-ото място в таблицата с 23 точки и баланс 8:4, а Ботев е последен с 5 точки.

С триточкова победа се поздравиха и волейболистите на Сливнишки герой (Сливница). Воденият от Мартин Стоев тим се наложи над Миньор с 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:15) при гостуването си в Перник. Гостите от Сливница диктуваха положението на терена през по-голямата част от срещата. Доминацията им бе пълна и в първия гейм, но позволиха на перничани да изравнят и обърнат. Впоследствие, Сливнишки герой набра инерция, обаче допуснаха интрига кратко в средата на втората част. В третия и четвъртия гейм играчите на Мартин Стоев не срещнаха проблеми и записаха нови три точки в актива си. Сливнишки герой е 5-и в класирането с 14 точки след 6 победи и 5 загуби, а Миньор е 4-и с 19 точки след 6 победи и 6 загуби.

Срещата между Тетевен Волей и Люлин (София) бе отложена поради технически причини и ще се изиграе на на 16 февруари (неделя).