Локо (София) вкара шест гола на Валмиера (видео)

Отборът на Локомотив (София) победи с 6:0 латвийския Валмиера в контролна среща, която се проведе в Турция. Попаденията за "железничарите" реализираха Ферари (29), Александров (34), Диков (53), Стефанов (67, 81) и Милев (73).

Първата опасност в проверката бе пред вратата на латвийския състав. В 5-ата минута Светослав Диков отправи удар, но стражът се справи със ситуацията. Малко по-късно и Шоко стреля силно от далечна дистанция, но отново Лазареус се намеси добре.

В 29-ата минута логичното се случи. Педро Ферари се разписа в мрежата на Валмиера с плътен удар от границата на наказателното поле.

В 34-ата минута Александър Александров се разписа от пряк свободен удар. Крилото на "железничарите" вкара много майсторски топката във вратата на Валмиера за втори път.

Малко по-късно Светослав Диков спечели дузпа. Нападателят застана зад топката, но стражът на латвийците успя да спаси наказателния удар.

В 53-ата минута Светльо Диков все пак стигна до попадение. Таранът засече с крак центриране по земя на Шоко.

В 65-ата минута Наско Милев също пропусна дузпа, но две минути по-късно Стефанов все пак вкара четвърти гол във вратата на Валмиера.

В 73-ата минута Наско Милев записа името си сред голмайсторите, след като прати кълбото в мрежата на Лазареус с удар от близка дистанция.
В 81-ата минута футболистите на Ради Здравков вкараха шести гол. В негов автор се превърна Илиян Стефанов.
В последните секунди на срещата Наско Милев вкара още един гол, но попадението му бе отменено поради засада. Това бе последната проверка за столичните "железничари" в Турция.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ВАЛМИЕРА 6:0

1:0 Ферари (29)