Куп пропуски лишиха Ейбар - Бетис от победител (видео)

За втори път през сезона в Ла Лига тимовете на Ейбар и Бетис завършиха 1:1. Днешното равенство на “Ипируа” не променя почти нищо при съперниците, които остават във втората половина на класирането.

Головете паднаха още в първия четвърт час, след което и двата състава изпуснаха куп положения. По-сериозни бяха пропуските на играчите на Бетис, особено в заключителните минути.

В 7-ата минута Набил Фекир показа класа и вкара много красиво попадение за 1:0 в полза на севилци. В 15-ата обаче съотборникът му Едгар Гонсалес направи дузпа, която Фабиан Ореяна реализира за 1:1.

След това и пред двете врати продължи да бъде интересно. Заредиха се атака след атака, но в решаващия момент все не се намираше кой да реализира.

В 63-ата нападателят на Бетис Борха Иглесиас изстреля кълбото в мрежата, но ВАР видя засада и голът не беше признат.

В заключителните минути Фекир нямаше късмет, а най-големия пропуск направи Кристиан Тейо в добавеното време, когато излезе сам срещу вратаря, но отново не се справи.

За Бетис това е четвърто поредно гостуване без победа. След седмица тимът приема шампиона Барселона. Ейбар пък вече е на 6 точки от зоната на изпадащите.