Юноша на Реал Мадрид зарадва Леганес с изящен гол (видео)

Само три дни след тежката загуба с 0:5 от Барселона за Купата на Испания тимът на Леганес намери сили да запише успех в битката си за оцеляване в първенството. Отборът на Хавиер Агире показа характер и надви Реал Сосиедад с 2:1 с победен гол в добавеното време, дело на преотстъпения от Реал Мадрид Оскар Родригес. Младокът изпрати топката в мрежата от пряк-свободен удар.

С този триумф Леганес се изравни с Майорка, който засега е първият състав над чертата. Сосиедад пък пропусна шанса да задмине Атлетико Мадрид и да влезе в топ 6. Това е трета загуба за гостите в последните четири мача в Ла Лига.

Баските поведоха в 20-ата минута чрез Александър Исак. Малко след това футболистите на Реал имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Аднан Янузай, но от ВАР прецениха, че не е имало фал.

“Краставичарите” обаче бяха далеч по-активният тим. Четири минути след началото на второто полувреме Кенет Омеруо се включи в атака и вкара за 1:1.

“Естадио Бутарке” “избухна” в последната секунда, когато Оскар Родригес реализира изключително попадение за крайното 2:1.