Созопол с равенство срещу Миньор (Раднево)

Отборът на Созопол записа вчера поредно равенство в контролните срещи от зимната подготовка. На стадион "Локомотив" в село Тулово възпитаниците на Маргарит Димов направиха реми 2:2 с тима на Миньор (Раднево) в шестата си контролна среща. Живко Димов пропусна последните две контроли заради болки в крака. Двубоят бе леко изнервен предвид амбициите на двата отбора да се докажат кой е по-стойностен. Морският тим контролираше двубоя, като в 27-ата минута Сава Савов пропусна от чиста позиция да даде преднина на Созопол. При една върната топка към вратаря на Раднево, Савов отне и по диагонал сам срещу вратата стреля на милиметри от далечния стълб. В ответната атака Миньор поведе с 1:0. Созопол имаше и още ситуации, но Кристиян Иванов, Сава Савов, Радослав Байчев и Яни Николов не намериха целта. След почивката Маргарит Димов пусна друг състав, а Созопол продължи да владее топката.

В 48-ата минута Раднево поведе с 2:0, след като техен футболист се откъсна очи в очи срещу вратаря на Созопол Владислав Великин, който игра цял мач. В 55-ата минута Трайо Грозев върна надеждите на Созопол, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Венцислав Гюзелев. Двубоят продължи да бъде динамичен с опасни атаки и към двете врати. Раднево също имаше положения, но Великин се намеси на няколко пъти. Борислав Хаджиев, Трайо Грозев и Венци Гюзелев на няколко пъти можеха да отбележат, но така и не успяваха. В 90-ата минута за нарушение срещу Пепи Кюмюрджиев на границата на наказателното поле, Трайо Грозев от свободен удар изравни резултата с директен изстрел, оформяйки крайното 2:2.

Созопол: 24.Владислав Великин, 2.Мариян Димитров, 11.Петър Кюмюрджиев, 3.Иван Янчев, 16.Диян Лефтеров, 6.Стефан Стойнов, 21.Сава Савов, 10.Яни Николов, 23.Ариф Ферадов, 30.Радослав Байчев, 7.Кристиян Иванов

След почивката: 17.Даниел Андреев, 15.Филип Христов, 99.Борислав Хаджиев, 20.Мурад Ибрахим, 22.Живко Илиев, 8.Венцислав Гюзелев, 9.Трайо Грозев