ЦСКА 1948 приключи лагера в Турция с успех над Рапид (Букурещ) (снимки+видео)

ЦСКА 1948 надви Рапид (Букурещ) с 2:0 в последната си контролна среща подготвителния лагер на тима в Турция. Борис Тютюков (23) изведе "червените" напред в мача, а Андон Гущеров (70) удвои. През подготовката си в Белек "червените" изиграха четири контролни срещи, в които постигнаха три успеха и веднъж завършиха наравно. Головата разлика на тима в Турция е 9:0. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО в Sportal.bg.

В 17-ата минута Янко Сандански застана на пътя на топката и блокира опасен удар към вратата на Наумов. В 23-ата минута ЦСКА 1948 поведе с гол на Борис Тютюков, възползвал се от грешка в защитата на румънците. Халфът засече от въздуха изчистена топка с глава на защитник, с което даде преднина на столичани. В 34-ата минута Даниел Наумов плонжира, за да парира опасен удар, насочен в горния десен ъгъл на неговата врата.

Второто полувреме започна с добра възможност за ЦСКА 1948 да удвои предината си. В 52-ата минута Милко Георгиев качи топката на главата на Борис Тютюков, който стреля с глава, но покрай десния страничен стълб. В 58-ата минута Андон Гущеров стреля директно от фаул, но стражът Татару успя да избие в корнер топката, което беше насочена точно под горната греда. В 66-ата минута Милко Георгиев направи сериозен пропуск пред противниковата врата. Полузащитникът прати топката над вратата от границата на вратарското поле.

Андон Гущеров удвои преднината на ЦСКА 1948 в 70-ата минута. Голмайсторът на “червените” бе изведен зад гърба на защитата на Рапид и с безпощаден удар не остави никакви шансове на стража Татару. В 80-ата минута Даниел Наумов се отчете с ново добро спасяване. Вратарят показа страхотен рефлекс след удар от фаул, който бе насочен в горния ляв ъгъл.

ЦСКА 1948 - РАПИД 2:0
1:0 Борис Тютюков (23)
2:0 Андон Гущеров (70)