Ювентус прегази Фиорентина, Роналдо не спира да бележи (видео)

Отборът на Ювентус изигра изключително силен мач и заслужено победи с 3:0 Фиорентина в дербито от 22-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "бианконерите" реализираха Кристиано Роналдо (40, 80) и Матайс де Лихт (90). Португалският магьосник се разписа на два пъти от дузпа, а нидерландският национал вкара с глава своя втори гол за сезона.

Старши треньорът на "черно-белите" Маурицио Сари заложи на схема 4-3-3. На вратата започна Войчех Шчесни, а пред него действаха Куадрадо, Де Лихт, Бонучи и Алекс Сандро. В центъра на терена стартираха Пянич, Рабио и Бентанкур. Триото в атака бе Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо и Дъглас Коста, който бе изненадата в състава на шампионите.

Джузепе Якини подреди "виолетовите" в схема 3-5-2. Атаката се водеше от Патрик Кутроне и Федерико Киеза. Опитният наставник заложи на бързината на напaдателите, но те бяха перфектно опазени от защитата на торинския гранд.

Минути преди мача Кристиано Роналдо бе награден за играч №1 за месец януари.

Още в първите секунди на срещата CR7 и Адриен Рабио комбинираха много добре, след което френският халф проби по левия фланг и центрира по земя, но бранител на гостите се намеси отлично.

Малко по-късно Ерик Пулгар пробва шут от далечна дистанция, но полският страж на домакините улови кълбото.

В първите 20 минути "бианконерите" контролираха събитията на терена, но в рамките на 120 секунди Фио създаде няколко интересни ситуации пред вратата на домакините, но Шчесни се намеси на ниво на два пъти.

В 40-ата минута Миралем Пянич шутира към вратата, но топката се отби в ръката на Херман Песея, а главният съдия Фабрицио Паскуа отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо, който не пропусна да изравни рекорда на Давид Трезеге от девет поредни мача, в които се разписва в шампионата.

До края на първата част Юве продължи да контролира топката и да не дава шанс на играчите на гостите да играят с нея.

В началните минути на второто полувреме "черно-белите" намалиха темпото, а играчите на Джузепе Якини започнаха да пресират. Не бе случайно, че в 62-ата минута Марко Бенаси бе много близо до изравняването на резултата. Халфът шутира от около 20 метра, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Минута по-късно Юве отговори с фантастична атака, която завърши с удар на Игуаин, но Бартоломей Драговски се намеси повече от перфектно, за да остави "виолетовите" в мача. В 71-ата минута Адриен Рабио отправи бомбен шут от далечно разстояние, но право в ръцете на Драговски.

В 80-ата минута Родриго Бентанкур развинти защитата на гостите и навлезе в наказателното поле, където Федерико Чечерини го спря непозволено, а главният съдия посочи бялата точка за втори път. Зад топката очаквано застана португалският стрелец на Юве, а той без да се замисли направи резултатa 2:0. Това бе негов 50-и гол с черно-белия екип.

В 86-ата минута Роналдо потърси своя хеттрик, но шутът му бе избит в ъглов удар. Четири минути по-късно резултатът стана класически, след като Матайс де Лихт се разписа с глава. Той засече отлично центриране на резервата Пауло Дибала от корнер.

До края на срещата Юве продължи да се забавлява на терена в Торино и заслужено се поздрави с успеха срещу "виолетовите", които записаха първа загуба, след като тимът бе в серия от четири срещи без поражение. Шампионите продължават да са лидер с актив от 54 точки. Тимът от Флоренция е на 14-о място с 25 пункта.

В следващия кръг Ювентус гостува на Верона, а Фио приема Аталанта.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 3:0