Един гол стигна на Валенсия срещу Селта (видео)

Отборът на Валенсия надви Селта с 1:0 като домакин в късния мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Така “прилепите” остават непобедени на “Местайа” през този сезон в испанския елит, записвайки 6 победи и 5 равенства.

В 42-ата минута Селта организира добра атака, но противниковата защита не позволи да се стигне до удар. В добавеното време на първата част пък Феран Торес игра с глава след центриране от фаул, но топката прелетя встрани от вратата. В 52-ата минута Яго Аспас без малко да се разпише от пряк свободен удар, но капитанът на домакините Дани Парехо се намеси с глава пред голлинията. В 58-ата Аспас се отчете с още един пропуск след свой пробив. Така се стигна до 77-ата минута, когато Родриго се пребори за висока топка, а Карлос Солер я прати в мрежата за победното попадение в срещата.

Така Валенсия вече е 4-и в класирането с актив от 37 точки, докато Селта е на 18-ата позиция в зоната на изпадащите с едва 17 пункта.