Два червени картона помогнаха на Ним да сломи Монако

Отборът на Ним победи с 3:1 Монако в домакинството си от 22-я кръг в Лига 1. Успехът на домакините обаче бе подпомогнат от факта, че монегаските играха с 9 души от 32-ата минута, когато съдията Микаел Лесаж извади два червени картона на Тиемуе Бакайоко и Желсон Мартинш.

Началото на срещата бе чудесно за гостите, които първи откриха резултата в 13-ата минута чрез Висам Бен Йедер, който бе изведен на скорост и от малък ъгъл успя да насочи топката във вратата за 0:1.

В 27-ата минута Ним организира многоходова комбинация, с която разкъса защитата на съперника и Флориан Мигел отблизо изравни.

В 32-ата минута дойде и ключовият момент в мача. Бакайоко загуби контрол над топката и в опит да си я върне настъпи лошо противников футболист. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и реши, че халфът на монегаските заслужава червен картон за това си действие, което изглеждаше като доста пресилено решение. Изглежда такова бе и мнението на играчите на гостите, които се нахвърлиха върху рефера, който веднага след това извади и втори червен картон за Желсон Мартинш.

От този момент домакините поеха контрола над мача и през втората част успяха да стигнат и до победата. В 62-ата минута Ромен Филипото изведе тима си напред с красив гол от границата на пеналта, а в 79-ата минута Пабло Мартинес с глава след корнер оформи крайното 3:1.

Това бе важна победа за Ним, който прибави ценни три точки в актива си в битката за оцеляване в елита. Въпреки това тимът остава в опасната зона на 19-ата позиция с 18 точки. Монако ък заема 13-ото място в таблицата с 29 точки.