Валядолид ликува в Палма

Отборът на Валядолид надигра като гост с 1:0 Майорка в двубой от 22-рия кръг на Ла Лига. Енес Юнал отбеляза единствения гол в 56-ата минута. “Бяло-виолетовите” прекъснаха серия от девет шампионатни мача без победа и се качиха по-нагоре в класирането. Балеарският тим остава опасно близо до зоната на изпадащите.

В 26-ата минута топката попадна в мрежата на гостите, но попадението беше отменено след намеса на ВАР. Видеоповторенията показаха, че топката е напуснала очертанията на терена. В 56-ата Сержи Гуардиола центрира отдясно и Юнал реализира с удар от въздуха. В края на срещата островитяните натиснаха, но не стигнаха до гол.