Берое спечели във Варна

Черно море Тича загуби пред собствена публика от Берое със 79:89 в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Загубата е 11 за "моряците" от началото на сезона, като в актива си те имат и 7 успеха. Берое пък са с 13 победи и 5 поражения.

Победителите в мача показаха доста по-добра стрелба от зоната за три точки от домакините, което се оказа решаващо за изхода на двубоя. Берое вкара 14 тройки от 28 опита, докато Черно море Тича записа 6 тройки от 23 опита. Първите 24 секунди от срещата играчите на двата отбора не играха и под аплодисментите на публиката в залата бе почетена паметта на загиналия в авиокатастрофа легендарен баскетболист Коби Брайънт. Двата отбора изиграха много интересна и оспорвана първа част. Гостите поведоха с 6:3, но домакините изравниха веднага с тройка на Веселин Георгиев. След четири и половина минути игра Берое поведе с 6 точки при 14:8, а малко по-късно и с 8 точки при 18:10. Гостите успяха в последните минути на първата част да вземат на три пъти аванс от 9 точки и успяха да спечелят четвъртината с 27:20. В началото на втората част домакините вкараха 4 точки чрез Мартин Стефанов и Божидар Аврамов и успяха да намалят пасива си. След грешки на играчите на Черно море Тича в средата на втората четвърт Берое отново увеличи преднината си до 9 точки - 37:28, а на полувремето резултатът бе 45:39 за старозагорския тим. За две и половина минути игра след почивката Берое се възползва от няколко неуспешни атаки на домакините и поведе с 12 точки при 53:41, а малко по-късно с тройка на Деян Карамфилов старозагорският тим дръпна с 13 точки при 56:43. С тройка на Павел Маринов гостите поведоха с 15 точки при 63:48 около 3 минути и 40 секунди преди края на третата част. С добра игра в последните две минути на третата част домакините успяха да намалят изоставането си и преди последната четвърт резултатът бе 68:60 за гостите. Берое започна отлично последната част и с тройка на Павлин Иванов и кош и тройка на Седариан Рейнс поведе с 16 точки при 76:60. След три и половина минути игра с тройка на Павлин Иванов преднината на гостите достигна 17 точки - 81:64. Минута и половина преди края на мача Черно море Тича намали изоставането си до 7 точки - 78:85, но силите на домакините не стигнаха за обрат и Берое взе мача с 89:79.