Александър Дяковски: Вярвам в момчетата

Старши-треньорът на Спаратак (Плевен) Александър Дяковски изрази увереност след тежкото поражение от Балкан (Ботевград), че възпитаниците му ще се съвземат от лошите резултати в последно време и се завършат успешно редовния сезон в Националната Баскетболна Лига.

„Доволен съм от три части в мача, но срещу Балкан само с три части няма как да стане. Знаехме, че ако направим повече от 13-14 грешки ще имаме големи проблеми, а ние имам 23, което е недопустимо. За съжаление, много бавно влизахме в комбинации в нападение, което се дължеше и на тяхната агресия в защита. Ние това го очаквахме и именно това ни беше идеята – да влизаме по-бързо в комбинации в нападение, за да вземем предимство, но лошото е, че в последните десет минути не се получи и бяхме катастрофални. Тази почивка идва в най-точния момент, защото отборът има нужда емоционално да се рестартира след всички лоши резултати и освен това, ще имаме възможност за много работа, за да намалим драстично тези грешки, които допускаме. Аз вярвам в момчетата и в отбора и съм убеден, че ще направим силна трета част на сезона“, заяви Дяковски пред БНТ.