Левски Лукойл с категорична победа в Пловдив

Отборът на Левски Лукойл записа победа в двубоя си от програмата на XVIII кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 107:81 (25:21; 28:17; 26:21; 28:22).

Брендън Йънг се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 24 точки и 12 асистенции, а Чавдар Костов и Венцислав Петков добавиха по 14 точки.

Първата четвърт на двубоя бе сравнително равностойна, като след десет минути столичани водеха с четири точки – 25:21, но през втория период баскетболистите на Левски Лукойл поеха контрол върху събитията на терена и заслужено се оттеглиха на почивката с по-комфортна преднина – 53:38.

През второто полувреме пловдивчани се опитаха да се противопоставят на съперника и да се върнат в мача, но силите им не стигнаха, като до самия край възпитаниците на Константин Папазов не изпуснаха инициативата и заслужено се поздравиха с крайния успех – 107:81.