Балкан с нова победа след силна последна четвърт

Шампионите от Балкан (Ботевград) постигнаха поредна победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер възпитаниците на Йовица Арсич се наложиха при домакинството си на Спартак (Плевен) със 100:75 (21:22; 29:20; 21:24; 29:9) в двубой от XVIII кръг.

Дейшон Найт беше най-резултатен за победителите – 24 точки, Михайло Секулович добави 14 точки, а Крис Минков, Марко Радонич и Димитър Димитров завършиха с по 11 точки.

Димитър Маринчешки и Константин Коев бяха най-резултатни за плевенчани и вкараха по 18 точки, а Денислав Вутев приключи с 15 точки.

За втори пореден двубой баскетболистите на Балкан подходиха с подценяване към съперника и това им създаде много неприятности през по-голямата част от двубоя.

Шампионите изоставаха с една точка от Спартак след първите десет минути – 21:22, като до почивката домакините стигнаха до обрат и поведоха – 50:42, но определено не убедиха с играта си.

В началото на третата четвърт възпитаниците на Йовица Арсич успяха да се откъснат с десет точки напред – 54:44, но след това ботевградчани отново изпуснаха инициативата и позволиха на Спартак (Плевен) да продължи да мечтае за победа – 71:66 в полза на Балкан.

Заключителните десет минути започнаха със серия от 10:0 за ботевградчани – 86:69, като това пречупи възпитаниците на Александър Дяковски. В оставащите 4:51 минути до края двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 100:75 в полза на Балкан.