Борукова и Василев са държавните шампиони на 400 метра

Кристина Борукова (Тракия 96 Пловдив) и Алекс Василев (Академик-София) спечелиха държавните титли на 400 метра на републиканското първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се провежда днес и утре в столичната зала “Асикс Арена”.

Борукова се наложи при жените с личен рекорд от 56.46 секунди. Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) спечели сребърния медал с 57.32 секунди, а за бронза се пребори Андреа Савова (СК Спортико) с лично постижение от 58.13 секунди.

81 Национален шампионат по лека атлетика в зала за мъже и жени 2020

Извън класирането Дрита Ислами постави нов национален рекорд на Северна Македония от 56.35 секунди.

При мъжете Алекс Василев триумфира с титлата след изключително оспорвани финални метри със Станимир Минчев (Дунав-Русе). В крайна сметка Василев удържа на атаката на Минчев и взе златото с 49.81 секунди срещу 49.83 секунди за Минчев. За бронза се пребори шампионът за старша възраст от миналата седмица Михаил Гаргов (Супер спорт-Варна) с 50.32 секунди.

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на шампионата ТУК!!!