ЦСКА-София "катастрофира" и в последния си мач в Испания (видео)

ЦСКА-София завърши слабото си представяне по време на подготвителния лагер в Испания с ново поражение. Този път червените паднаха с 0:2 от Яблонец, инкасирайки четвърта загуба от пет мача на испанска земя. Във въпросните двубои футболистите на Милош Крушчич не успяха да вкарат гол, но за сметка на това допуснаха цели 11 попадения.

Иначе Кубиста откри резултата още в 6-ата минута, а в 35-ата Йовович оформи крайното 2:0 за чехите.

Като титуляр за ЦСКА-София започна най-новото попълнение Стефано Белтраме, който се понрави с две-три добри отигравания, но те се оказаха крайно недостатъчни червените да стигнат поне до почетно попадение.

Иначе чехите откриха резултата още при първото си по-опасно положение. Автор на попадението стана Кубиста, който се разписа в 6-ата минута, когато засече с глава на близката греда центриране от корнер и изпрати топката в далечния ъгъл за 1:0.

В 17-ата минута Али Соу се пребори за топката с двама бранители в зелено и стреля извън наказателното поле, но шутът му излезе в аут.

В 28-ата минута Яблонец бе близо до второ попадение след добра атака отляво, която Долежал завърши с шут от 7-8 метра, който профуча покрай лявата греда. Малко по-късно пред Мазику се откри добра възможност да обстрелва противниковата врата, но ударът му от границата на наказателното поле не се получи и излезе в аут.

В 35-ата минута чехите удвоиха след грешка в червената отбрана. От нея се възползва Йовович, който овладя топката около точката на дупата, преодоля Бусато и влезе с нея в мрежата на българския тим за 2:0.

ЦСКА-София опита да отговори с шут на Белтраме, който Хруби улови.

Четири минути след почивката червените пропиляха първата си, но много опасна ситуация. Белтраме се пребори с бранител на чехите отдясно близо до аутлинията, напредна с топка в крака и опита да намери непокрития Али Соу, но не сполучи. Ако подаването му бе точно, това щеше да означава почти сигурно попадение във вратата на Яблонец.

До края на проверката червените играха равностойно срещу третия в класирането на чешкото първенство, но така и не създадоха нещо по-опасно в предни позиции. За сметка на това футболистите на Крушчич стабилизираха играта в отбрана през втората част и Яблонец също изпитваше сериозни трудности да достигне дори до наказателното поле на българския тим.

ЦСКА-СОФИЯ - ЯБЛОНЕЦ 0:2