Вратарски автогол провали Кристъл Палас (видео)

Новакът Шефилд Юнайтед победи с 1:0 като гост Кристъл Палас и се изкачи на 5-о място в класирането на Премиър лийг. "Остриетата" стигнаха до успеха с автогол на вратаря на "орлите" Висенте Гуаита в 58-ата минута. Опитният страж по комичен начин първо хвана топката, а след това стъпи с нея зад голлинията и зарадва футболистите на Крис Уайлдър.

За Палас това беше шести мач без победа и отборът не е далеч от зоната на изпадащите. Съставът на Рой Ходжсън имаше своите шансове, но за пореден път затвърди мнението, че играе много колебливо на "Селхърст Парк".

Физиката на Кристиан Бентеке създаде доста проблеми на бранителите на Шефилд Юнайтед, но "остриетата" действаха много компактно и си помагаха в опазването на белгийския таран.  Новото попълнение на гостите Сандер Берге дебютира като титуляр и още в началото можеше да се разпише, но малко не му стигна да засече подаването на Оливър Макбърни.

Кристъл Палас нападаше основно по левия фланг, където Патрик ван Аанхолт се включваше при всяка атака на "орлите". В 20-ата минута Лука Миливойевич отправи силен, но неточен удар. В 26-ата Андре Аю осигури отлична възможност за Бентеке, но той се забави и в крайна сметка стреля в аут.

Към края на полувремето звездата на домакините Уилфред Заха направи няколко последователни пробива и при един от тях сериозно затрудни Дийн Хендерсън, но стражът на Шефилд Юнайтед не допусна да бъде изненадан. Малко преди почивката Заха потърси комбинация с Бентеке, но топката беше изчистена.

И в началото на втората част Заха продължи да тормози защитата на гостите. В 48-ата минута националът на Кот д'Ивоар преодоля Крис Башам и шутира, но Хендерсън пак бе на точното място. Шефилд Юнайтед рядко атакуваше, но успя да поведе след кошмарна грешка на Висенте Гуаита. Испанският страж хвана топката след центриране от корнер на Оливър Норууд, но мина с нея зад голлинията и си вкара куриозен автогол.

"Остриетата" се опитаха да се възползват от стъписването в редиците на Кристъл Палас и отново Норууд постави под напрежение Гуаита, но този път той се справи. Пред другата врата шанс имаше Джеймс Макартър, но Хендерсън нямаше проблеми.

В 72-ата минута реферът Андрю Мадли първоначално показа червен картон на Джоел Уорд за нарушение срещу откъсващия се Енда Стивънс, но след преглеждане на ситуацията с помощта на ВАР коригира решениет си и вдигна само жълт картон на бранителя на Кристъл Палас.

Стивънс беше много напорист по левия фланг и поредният му пробив доведе до голова опаност, но Гуаита спаси. В 85-ата минута и Джон Игън можеше да удвои аванса на "остриетата", но стреля в аут. Съдията даде солидно продължение от 6 минути, но в него не се случи нищо интересно и Шефилд Юнайтед си тръгна с трите точки.