Локо Сф спря шампиона на Косово, съдия раздава картони на поразия (видео)

Локомотив (София) и Фероникели завършиха 0:0 в контрола на турска земя. Противникът на железничарите е шампион на Косово.

Двата отбора не създадоха кой знае какви положения, а двубоят ще се запомни с множеството картони, които вдигна главният съдия. Реферът дори изгони централния нападател на железничарите Светослав Диков още в 30-ата минута, но на негово място влезе Наско Милев.

Първото по-интересно положение дойде в 12-ата минута, когато Василев изби в корнер коварен шут от 30 метра на противников футболист. Локо отговори 10 минути по-късно с удар от малък ъгъл на Семерджиев, който Дабияж спаси.

В 23-ата минута Василев демонстрира отличен рефлекс, спасявайки топовен удар от 13-14 метра на играч на Фероникели. Малко по-късно, в 28-ата минута, Стефанов се освободи брилянтно от състезател на противника, завъртя се на 90 градуса и стреля добре, но Дабияж изби.

След половин час игра таранът на Локо Светослав Диков получи пресилен втори жълт и респективно червен картон за фаул в центъра на терена. На негово място се появи Наско Милев.

В 37-ата минута българският тим организира добра атака отдясно, след която Ферари центрира към Шоко, бразилецът стреля от въздуха, но в ръцете на Дабияж.

Три минути след почивката футболист на Фероникели прати топката в мрежата на Локо, но попадението бе отменено поради засада. След час игра Наско Милен отправи удар с глава, но вратарят на косоварите спаси.

В 79-ата минута стражът на Фероникели изби бомбен удар на Милев от фаул. Секунди по-късно отлична намеса имаше и българският страж, който излезе навреме, скъсявайки ъгъла на откъснал се сам срещу него нападател на косоварите и спря удара с тялото си.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ФЕРОНИКЕЛИ 0:0

ЛОКО СФ: 91. И. Василев, 2. Педро, 3. Петков, 23. М. Василев, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 33. Том, 10. Стефанов, 12. Шоко, 7. Александров, 18. Диков

ФЕРОНИКЕЛИ: Дабияж, Ладровчи, Хоти, Гроневелд, М. Хоха, Да Силва, Кулаж, Кори, Ислами, Трошупа, Юл Хоха