Англия

Два гола с глава на Рюдигер осигуриха точка на Челси срещу Лестър (видео)

01 февруари 2020 | 16:27 - Обновена
Челси си тръгна с точка от гостуването на Лестър, след като на два пъти Рюдигер се разписа с глава. Срещата завърши 2:2, а “лисиците” пропуснаха няколко възможности да стигнат до победата в последната част на двубоя. Рюдигер откри резултата в началото на втората част и изравни за 2:2 в 71-ата минута. Барнс и Чилуел се разписаха за домакините, които за кратко водеха в средата на първото полувреме.

След равенството Лестър остана на трето място в класирането, на две точки зад Манчестър Юнайтед. Лондончани пък имат преднина от седем точки пред Манчестър Юнайтед, Тотнъм и Уулвс.

Лестър допусна да бъде притиснат от Челси в началото на двубоя. Тимът на Лампард започна силно, пресираше съперника и владееше топката в големи периоди. Лондончани стигаха до ситуации пред вратата на “лисиците”, но последното подаване или удар липсваха. В петата минута Хъдсън-Одой получи топката на добра позиция на границата на наказателното поле, но се размина с нея.

Гостите бяха подложени на натиск, но като цяло защитата на Лестър успя да се справи. Играчите на Челси имаха претенции за дузпа, след като Ейбрахам падна в наказателното поле в 20-ата минута. Съдията нямаше намерение да отсъжда нарушение, но въпреки това ситуацията бе разгледана с ВАР и решението бе потвърдено.

От средата на първата част “лисиците” започнаха по-често да играят в половината на съперника и стигнаха до първата си голова ситуация. Перес отклони към Варди, който имаше време и пространство, но Кабайеро излезе и успя да отрази удара. По-късно шанс се откри пред Барнс, но той стреля на вратата. Чилуел също прати топката извън очертанията с удар от въздуха. В края на първото полувреме лондончани имаха шанс да открият, но намеса на Еванс блокира опита на Маунт да стреля.

След почивката започнаха да падат голове. В самото начало на втората част Челси поведе. След ъглов удар Рюдигер надскочи Чилуел и Чудхури и насочи топката ниско покрай Шмайхел. Преднината на лондончани не се задържа дълго, тъй като в 54-ата минута Харви Барнс изравни. Негов изстрел се отклони в крака на Джеймс и не остави шансове на Кабайеро.

Лестър сериозно вдигна темпото още след получения гол и продължи да го поддържа и след изравняването. Бен Чилуел изведе “лисиците” напред в 64-ата минута. Попадението дойде след грешка на Кабайеро. Вратарят излезе извън наказателното си поле да гони една топка, но не стигна до нея. Тилеманс центрира и намери Чилуел, който насочи кълбото към мрежата, а Кабайеро не успя да се върне достатъчно бързо.

Защитата на домакините обаче за втори път в мача изпусна Рюдигер след центриране и бранителят отново с глава се разписа. Този път германецът прехвърли Шмайхел и изравни резултата. След това развитие Лестър пак се хвърли в атаки. Джони Еванс имаше отличен шанс за гол, след като стреля с глава от прекрасна позиция, но топката мина встрани от вратата. Десет минути преди края Варди направи голям пропуск и малко по-късно бе сменен. Голмайсторът на тима бе изведен от Перес сам срещу Кабайеро, но стреля покрай вратата.

Джони Евансжълт картон Джони Еванс  90'
83' Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамизлиза
Рос Баркли  Рос Баркливлиза
Джейми Вардиизлиза Джейми Варди  80'
Келечи Ихеаначовлиза Келечи Ихеаначо
Юри Тилемансизлиза Юри Тилеманс
Денис Праетвлиза Денис Прает
76' Матео Ковачич  Матео Ковачичжълт картон
74' Педро Родригес  Педро Родригесизлиза
  влиза
Жоржиньо  Жоржиньоизлиза
Матео Ковачич  Матео Ковачичвлиза
71' Антонио Рюдигер  Антонио Рюдигергол
Бен Чилуелгол Бен Чилуел  64'
Джеймс Мадисънжълт картон Джеймс Мадисън  61'
56' Жоржиньо  Жоржиньожълт картон
Харви Барнсгол Харви Барнс  54'
46' Антонио Рюдигер  Антонио Рюдигергол