Далас се противопостави, но загуби от Хюстън без Дончич

Далас претърпя поражение като гост на Хюстън със 121:128. Гостите бяха без звездата си Лука Дончич, който се очаква да пропусне общо шест мача заради контузия на глезена.

Най-резултатен за победителите беше Джеймс Хардън с 35 точки и 16 борби, а Ръсел Уестбрук добави 32 точки, 6 борби и 9 асистенции. За Далас с 35 точки и 12 борби завърши Кристапс Порзингис. Двата отбора се редуваха с доминация в четирите части, но домакините създадоха впечатление за по-голяма сигурност в силните си моменти. Те започнаха с 35:28 в първата, загубиха втората с 32:30.

Третата част се оказа и решаваща, като в нея “ракетите” постигнаха и най-голяма разлика за една четвърт, след като спечелиха с 36:25. Играчите на Далас се опитаха да се върнат в срещата в последните минути, но стигнаха само до 36:27, което се оказа недостатъчно за крайното 128:121.

Торонто спечели срещу Детройт със 105:92 след 30 точки, 7 борби и 4 асистенции на Паскал Сиакам.