Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Антони Иванов влезе в края срещу бившия си отбор

Университатя (Крайова) постигна убедителна победа с 3:1 в домакинството си на Газ Метан от 23-ия кръг на румънската Лига 1. Българският халф на домакините Антони Иванов остана на пейката в този мач срещу бившия му тим и влезе чак в добавеното време като тактическа смяна.

Университатя успя рано да вземе комфортна преднина в мача след два гола на Чикадау в 8-ата и 26-ата минута.

В 37-ата минута обаче гостите получиха дузпа в своя полза, а Константин реализира от бялата точка и върна интригата.

В 62-ата минута обаче Кошич направи резултата 3:1 в полза на домакините и те не допуснаха повече колебания до края, за да се поздравят с победата.

След този успех Университатя излезе на 3-ото място във временното класиране с 40 точки. Газ Метан остава на 5-ата позиция с 36 точки.