Нефтохимик победи Добруджа в контрола

Нефтохимик победи гостуващия Добруджа с 4:1 (1:1) във футболна контрола, играна днес на стадион "Градски" в Каблешково. Възпитаниците на Диян Петков имаха превъзходство през по-голямата част от срещата и заслужено спечелиха.

Лидерът в Североизточна Трета лига откри резултата в средата на първото полувреме, когато Кристиан Пешков се възползва от неразбирателство в защитата на бургазлии и с плътен шут от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

Последваха пропуски на Ерик Почански и Цветомир Цонков, но в 33-ата минута домакините все пак изравниха. Николай Костов центрира от фаул в пеналта и Атанас Ташолов с глава засече за 1:1.

Малко по-късно Почански пропусна сам срещу вратаря, но Нефтохимик все пак поведе в 55-ата минута, след като Живко Петков пресече лошо върната към вратаря на добричлии топка и вкара за 2:1.

"Шейховете" продължиха да доминират и в 85-ата минута Димитър Костадинов с добавка отблизо направи 3:1, а в края отново Костадинов с удар от наказателното поле оформи крайното 4:1.

Снимка: "Фейсбук на Нефтохимик"