Очаквайте: Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Тренто обърна Фенербахче в Шампионската лига в Истанбул (видео + снимки)

Италианският гранд Итас Трентино (Тренто) записа трета победа в Шампионската лига. Волейболистите на Анджело Лоренцети се наложиха над Фенербахче (Истанбул) с 3:1 (17:25, 25:22, 29:27, 25:20) в двубой от 4-и кръг, изигран в зала "Бурхан Фелек" в турския мегаполис.

Във 2-ия кръг италианците записаха успех над същия съперник с 3:2 гейма у дома.

Тренто е втори във временното класиране с 8 точки (3 успеха, 1 загуба), воденият от Мариуш Сордил тим е четвърти в таблицата с 2 точки (4 поражения) и няма шанс за място на 1/4-финалите.

Най-резултатен за Тренто стана диагоналът Лука Ветори, който завърши с 21 точки (1 ас, 1 блок, 53% ефективност в атака). Центърът Сречко Лисинац добави 20 точки (1 ас, 4 блока, 79% ефективност в атака).

За съперника Вутер Тер Маат бе над всички с 27 точки (3 аса, 2 блока, 56% ефективност в атака), бразилецът с германски паспорт Салвадор Идалго се отчете с 15 точки (3 аса, 1 блок).

В следващия кръг Тренто среща Кучине Лубе (Чивитанова), на 13 февруари (четвъртък). Фенербахче се изправя срещу Ижхострой (Чешке Будейовице), с Мартин Мечкаров.

ФЕНЕРБАХЧЕ ХДИ СИГОРТА, ИСТАНБУЛ (ТУРЦИЯ) - ТРЕНТИНО ИТАС, ТРЕНТО (ИТАЛИЯ) 1:3 (25:17, 22:25, 27:29, 20:25)