Ефективен Везенков помогна на Олимпиакос да се доближи до Топ 8

Александър Везенков вкара 9 точки за по-малко от осем минути, а Олимпиакос надви испанския Баскония с 80:70 (25:24, 18:13, 16:14, 21:19) в мач от баскетболната Евролига за мъже. Така гърците се изкачиха на 11-о място и са само на една победа от челната осмица в предварителната фаза.

Везенков се появи в игра при 15:14 през първата четвъртина и моментално бе фаулиран, след което вкара двете стрелби и Олимпиакос поведе с три точки. Той наниза и тройка само осем секунди преди края на частта за 23:21 и така елиминира единствената преднина за Баскония в целия двубой. През втората четвъртина Везенков вкара още една тройка и две стрелби от нарушение, записвайки междувременно и асистенция. Българският национал напусна игра в средата на втората четвъртина, която завърши при резултат 43:37 в полза на Олимпиакос. Домакините спечелиха следващите две части с по две точки разлика и в крайна сметка завършиха двубоя с преднина от общо десет.

Йоргос Принтезис пропусна мача за гърците, а Огъстин Рубит го замести с 19 точки и седем борби. Октавиъс Елис пък дебютира с 11 точки и седем борби, докато Василис Спанулис се отчете с 16 точки при 4/5 в стрелбата от тройка. Никола Милутинов завърши с 10 точки.