Монтана 2003 разби Партизан (Белград)

Женският баскетболен на Монтана продължава победния си ход в турнира на Адриатическата лига. В среща от 15 кръг, играна в зала "Младост", българският шампион записа категоричен успех с 90:67 над Партизан (Белград) и остава еднолично на върха във временното класиране.

Домакините влязоха отлично в мача, като направиха серия от 10:0, а на полувремето разликата вече бе 20 т. След почивката авансът на монтанчанки премина границата от 30 т. Това позволи на треньора Стефан Михайлов-Стьопата да пусне всички момичета от резервната скамейка, като за Габриела Ангелова това бе дебют в Лигата. Капитанката на Монтана Димана Макариева вкара 16 т. и спечели 8 борби, като със същия актив завърши и словенският център Тина Требец.

Над всички в състава на домакините бе Матеа Тавич, която се отличи с дабъл-дабъл 12 точки и 10 асистенции и към тях добави и 7 борби. Най-полезна за Партизан с 16 т. и 8 борби бе Горана Марянович. С 15 точки за гостите се отчете Милица Митрович.