Южнокорейци сразиха Етър в контрола (видео)

Етър загуби с 0:1 от Ансан Грийнърс в контрола между двата отбора на турска земя. Ким Ванг отбеляза единственото попадение в 56-ата минута. Съперникът на болярите завърши на 5-о място в южнокорейската втора дивизия.

През първото полувреме болярите създадоха далеч по-чистите положения, но така и не успяха да отбележат гол. В началото на проверката Иван Стоянов проби и върна към Дино Мартинович, който шутира от 15-16 метра, но покрай дясната греда. Най-чистото положение за тези 45 минути пропиля именно Мартинович, когато Кацаров го изведе сам срещу вратаря, но той шутира в аут. С по-добър мерник се отличи Здравко Илиев, който завърши с добър изстрел бърза атака на Етър, но стражът на Сеонг изби в корнер.

От своя страна корейците залагаха предимно на центрирания, които обаче не затрудниха Христо Иванов.

На почивката наставникът на българския тим Петко Петков извърши няколко промени.

Втората част започна с игра в центъра на терена, но в 56-ата минута Ансан организира първата си опасна атака, след която откри резултата. Ванг получи извеждащо подаване, нахлу в наказателното поле, финтира добре Станоев и простреля резервния страж Анатоли Господинов за 1:0.

В 63-ата минута Тони Иванов с двойно подаване влезе в наказателното поле, но се зачуди дали да стреля или да търси комбинация и пропиля чудесна възможност да изравни.

ЕТЪР - АНСАН ГРИЙНЪРС 0:1

0:1 Ким Ванг 56

ЕТЪР: 1. Хр. Иванов, 84. Здр. Илиев, 23. Дюлгеров, 31. Кр. Станоев, 14. Скерлев, 70. Кольо Станев, 8. Педро, 44. Кацаров, 10. Боджадж, 73. Ив. Стоянов, 77. Мартинович

АНСАН ГРИЙНЪРС: 61. Лий Сеонг, 62. Юн Хонин, 4. Лий ин Сае, 18. Лий Чан Хоон, 17. Ким Син Рае, 16. Чой Хее, 73. Балеа, 77. Ким Тае Хин, 66. Чой Джин Ин, 79. Ким Юн, 74. Ким Ванг