Берое завърши лагера си в Турция с тежка загуба (видео)

Берое допусна загуба от Заглембе (Любин) с 0:3 в контролна среща от лагера на "зелените" в Белек. Патрик Сис (12) изведе тима си напред, а Филип Стразински (43) удвои. Дамян Бохар (85) направи резултата класически с красиво изпълнение. Проверката бе последна за старозагорци на турска земя. Двубоят бе излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

До този момент Берое спечели срещу румънските Ботошани и Сепси, съответно с 2:1 и 1:0, но загуби с минималното 0:1 от полския Лехия (Гданск). В последната си контрола „зелено-белите“ завършиха при резултат 1:1 срещу казахстанския Ордабаси (Шимкент).

През първите десет минути на двубоя футболистите на Берое бяха по-активни, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. В 12-ата минута Заглембе отбеляза във вратата на Перниш с първата си голова възможност. Патрик Сис се възползва от лошото подреждане на защитата в зелено и засече центриране на втора греда. В 19-ата минута Иван Минчев разтресе гредата с хубав удар от въздуха. В 24-ата минута Фал Алиун предпочете да играе сам и вместо да подаде на Стив Фуртадо, стреля неточно в аут.

В 37-ата минута Мартин Камбуров засече добро центриране на Стив Фуртадо. Топката бе насочена под напречната греда, но стражът на Заглембе успя да парира с една ръка. В 43-ата минута играчите от Полша получиха възможност да удвоят преднината си след нарушение на Туба в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а зад топката застана Филип Стразински, който реализира.

В 54-ата минута Виктор Генев направи сериозен пропуск и пропусна добра възможност да намали изоставането на Берое. Пореден пропуск направиха футболистите на Берое в 62-ата минута. Фаул не успя да се възползва от отбита топка от вратаря на поляците и отново стреля в стража. Берое отново бе активен в предни позиции, но трудно стигаше до удар към противниковата врата. В 85-ата минута Дамян Бохар финтира Виктор Генев, а след това нанесе мощен удар в горния десен ъгъл на вратата зад Генадий Ганев. Попадението бе доста красиво и получи аплодисментите на малкото зрители на двубоя.

БЕРОЕ - ЗАГЛЕМБЕ 0:3

0:1 Патрик Сис (12)

0:2 Филип Стразински (43)

0:3 Дамян Бохар (85)