Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Шумен се наложи с лекота над Спартак (видео)

Хандбалният отбор на Шумен 98 записа лесна победа над гостуващия Спартак (Плевен) в мач от 9-ия кръг на "А" РХГ при жените. В "Арена Шумен" домакините победиха с 33:18 (17:10).

Шуменските хандбалистки бяха леко затруднение от съперника си само в началните минути на срещата. В средата на първото полувреме домакините вече имаха аванс от три гола, който до почивката увеличиха и след 30 минути игра Шумен водеше със 17:10. През втората част шуменки увеличиха преднината си до 15 гола – 27:12. Това даде възможност на треньора Десислава Илиева да пусне в игра девойките на клуба, които доиграха мача. По-малките хандбалистки се представиха отлично, задържаха преднината на тима и затвориха срещата при резултата 33:18.

В мача срещу Спартак дебют пред шуменската публика направи новото попълнение на тима Альона Каменщик, която отбеляза и 8 гола в срещата. Другата най-резултатна състезателка за Шумен бе Ирене Иванова, която се отчете също с 8 попадения. В игра за Шумен се завърна и Кръстина Касабова, която стана майка за втори път. Касабова записа по-малко игрови минути на терена, но пък показа, че не е загубила голмайсторския си нюх и отбеляза 2 гола за победата.