Краси Георгиев и Аркада без шансове срещу Галатасарай за Купата на CEV (снимки)

Волейболният национал Красимир Георгиев и неговоят Мунисипал Аркада (Галац) са пред отпадане от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Краси Георгиев и съотборниците му нямаха никакви шансове и паднаха като гости на турския гранд Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) с 0:3 (24:26, 21:25, 20:25) в първи мач от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 500 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Срещата-реванш между двата тима е на 12 февруари (сряда) от 18,00 часа българско време в Румъния. Волейболистите на Аркада трябва да направят истинско чудо и да победят с 3:0 или 3:1, за да стигнат до т.нар. "златен" гейм. От друга страна на турският гранд са му необходими само два спечелени гейма, за да се класира за 1/4-финалите за Купата на CEV. Там ще ги очаква победителя от двойката между друг турски гранд Аркас (Измир) и германския Юнайтед Волейс (Франкфурт).

Краси Георгиев игра цял мач за своя тим, като българският център се отчете с 6 точки (1 блок, 1 ас и 67% ефективност в атака). Над всички за Аркада беше нидерландският диагонал Нийлс Клапвийк с 19 точки (2 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успех. За домакините от Галатасарай естонският национал Оливер Вено (1 блок и 56% ефективност в атака) и Бурутай Субашъ (1 блок, 2 аса, 45% ефективност в атака и 69% позитивно посрещане) приключиха с 15 и 13 точки за победата.

Снимки: CEV.EU