Англия

Ман Юнайтед уплаши, но не успя да спре Ман Сити по пътя към финала (видео)

29 януари 2020 | 23:39 - Обновена
Защитаващият трофея си Манчестър Сити се добра до финала в турнира за Купата на Лигата. "Гражданите" загубиха реванша с градския си съперник Манчестър Юнайтед с 0:1 на "Етихад". Единственото попадение в мача отбеляза Неманя Матич в 36-ата минута. Победата с 3:1 в първия двубой обаче се оказа достатъчна за възпитаниците на Джосеп Гуардиола, които продължават напред с общ резултат 3:2 от двата мача.

Домакините излязоха със Серио Агуеро в атака, като той имаше подкрепата на Рияд Марез, Рахим Стърлинг и Бернардо Силва. В средата на терена пък действаха Кевин де Бройне и Илкай Гюндоган.

Оле Гунар Солскяер бе избрал схема с 3-5-2, като Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд действаха в атака. В средата на терена започнаха Джеси Лингард, Фред и Неманя Матич. По крилата се разчиташе на Брендън Уилямс и Аарън Уан-Бисака.

Мачът започна със сериозен натиск на домакините. В 7-ата минута Серхио Агуеро отблизо стреля с глава и Давид де Хеа трябваше да прави блестящо спасяване, за да опази вратата си. Минута след това Рияд Марез отправи нов удар, но този път порай вратата.

В 9-ата минута Рахим Стърлиг шутира по земя и Де Хеа отново трябваше да се намесва с крак.

В 17-ата минута Агуеро се освободи и стреля в горния десен ъгъл и отново вратарят на гостите бе последна преграда пред гола.

В 36-ата минута почти от нищо "Чевените дяволи" откриха резултата с първия си удар в мача. При едно центриране от фаул топката стигна до Неманя Матич, който с прекрасен изстрел от дижение вкара за 0:1.

В 42-ата минута "Гражданите" можеха да се върнат в двубоя, но гол на Рахим Стърлинг правилно не бе зачетен заради засада.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, но първото реално положение бе за гостите. В 49-ата минута при центриране от фаул Хари Магуайър стреля с глава, но над вратата.

В 54-ата минута Марсиал шутира по земя, но не затрудни Клаудио Браво.

Четири минути по-късно Сити изпусна страхотно положение. Стърлинг бе изведен на скорост зад защитата, но реши да лъже Де Хеа, след което отправи доста неточен удар над вратата.

В 60-ата минуа Де Бройне отправи удар към вратата, но без да затрудни Де Хеа.

Домакините имаха нова прекрасна голова възможност в 71-ата минута, когато Кайл Уокър отправи бомбен изстрел от далечна дистанция и отново испанският страж показа отличен рефлекс под рамката, за да опази вратата си.

В 74-ата минута Агуеро напредна отляво и опита удар в близкия ъгъл на вратата, но малко не му достигна да вкара красив гол.

Две минути след това пък гостите останаха в намален състав. Голмасторът в мача Неманя Матич получи втори жълт и червен картон, след като спря обещаваща атака на съперника.

В 84-ата минута Агуеро можеше да убие интригата в срещата, след като отбеляза изравнителен гол, който обаче отново не бе зачетен заради засада.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед записа победа за престиж на "Етихад" срещу местния съперник, но си тръгва с наведена глава. В същото време Манчестър Сити си осигури място на финала в турнира за трета поредна година, където ще спори за трофея с Астън Вила.

30 януари 2020 | 09:13

Въпреки сегашното не особено задоволително състояние на МЮ, както и липсата на ключови състезатели визирам Рашфорд и Мактоминей, изказвам адмирации си към отбора. Футболистите показаха желание и хъс, раздаваха се и се бореха за всяка топка. Разбира се Ман Сити в момента е много по-класният отбор и заслужено продължава на финала. Рейтинг: 22 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

SS LAZIO
(Гост)
32
отговор
30 януари 2020 | 04:02

Манчестър Говнайтед ха хаа!!!Най-долнопробния селски кенеф с английска марка в момента ха ха!!! Рейтинг: 12 46

FIRE
(Гост)
30 януари 2020 | 10:53

SS LAZIO - какъв СС бе, дрисльо... ти ако видиш СС ще се насереш. Селски кенеф е устата ти. Рейтинг: 6 0

.|.
(Гост)
31
отговор
30 януари 2020 | 01:20

Шитягите са с класа над Юнайтед в момента. Заслужено и логично продължават. Хубавото за Юнайтед е, че в този мач си върнаха достойнството, загубено в първия мач. Тогава Сити можеха да ги унижат с огромен резултат. Добрата новина за Юнайтед е, че за зона ШЛ се борят с друг млад и нестабилен отбор - този на Челси. Имат шанс да се преборят. Лошата новина е, че не са единствените, които дебнат от засада. Там са още Моу и Уулвс. Последните са някакъв клонинг на португалския национален отбор, без звезди от калибъра на Роналдо или Бернардо разбира се, плюс много качествени играчи "втора ръка" като Хименес, Траоре, Дендонкер, Джони Кастро, Саис и Коуди, като последният е бил капитан на всички юношески формации на Ливърпул, т.е. има подчертани лидерски качества. Адски опасен отбор с много грамотен треньор, който също се води "втора ръка", но засега постига впечатляващи резултати.. Рейтинг: 34 2

ЛЕСТЪР FEN
(Гост)
30
отговор
30 януари 2020 | 00:19

Астън Вила е в много добра спортна форма и според мене има своите шансове срещу Ман. Сити на финала, лично мнение. Рейтинг: 9 8

.|.
(Гост)
30 януари 2020 | 01:23

Никакъв шанс, пич. Сити са с класа отгоре, а и играят финали за тия купи всяка година, откакто Пеп е там. Имат несравнимо по-богат опит от Вила в такива мачове. Евентуална интрига би имало само, ако Браво направи някоя глупост или шитягите си изкарат червен картон. Иначе ще си ги бият като стой, та гледай. Рейтинг: 7 4

30 януари 2020 | 00:18

МЮ може да изплаши само и единствено собствените си фенове и нищо повече. Пълни нещастници са от 6-7 сезона, насам Рейтинг: 29 23

pfff
(Гост)
28
отговор
30 януари 2020 | 00:10

Пеп вика, че били страхотни и в двата мача. Тоя човек е болен. Ясно е, че бяха по-добри, ама да не може да изравниш на манафите, които са с 10 човека повече от 20 мин е жалка история. Ако така "добре" играят, съдийското отборче от Испания ще вземе да ги бие... Рейтинг: 9 8

.
(Гост)
27
отговор
29 януари 2020 | 23:57

Някой нищо ли няма да каже за толкова лошата игра на Магуайър? Първо им подари направо топката и късмет ,че Сити не вкараха.После последните минути като трябваше топката да се подава напред с далечни подавания при условие,че губиш,Харито се чудеше какво да прави с топката и я ппдаваше на Де Хеа.Феновете на Юнайтед май и през неговата къща трябва да минат днеска. А Марсиал като е без Рашфорд даже името му не се чува. Рейтинг: 18 2

30 януари 2020 | 00:53

Слабо игра, но в сравнение с Линдельоф направо блестеше. Тоя е пп голяма дупка и от Джоунс. Рейтинг: 7 1

ManUTD
(Гост)
30 януари 2020 | 01:30

И Барези да сложиш до тоя дърводелец Линдельов и той ще е несигурен.100 пъти го казвам по-добре некоя от децата да пуснат да се обиграва отколкото тоя безнадежден случай да го мъчим. Рейтинг: 8 2

30 януари 2020 | 08:06

Макгуайър е трагичен от както дойде при нас! Неорентиран, трудно подвижен, на моменти страхлив и паникьор. Не знам тия дървеняци от Диема как го виждат като най-надежден и сигурен. Същото се отнася и за Бисаката. Два добри мача в началото и безкрайна мъка във всички мачове след това. Най-лошото обаче е с Макгуайър - сега подписа и нито можеш на скамейката да го сложиш заради тия 80 милиона дадени за него, нито да го продадеш. Рейтинг: 2 0

Znaem si
(Гост)
26
отговор
29 януари 2020 | 23:49

Два отменени гола и притежание 81 процента .. ее Барселона само може да мечтtае за такава игра. Резултата е нереален и всички които сме гледали мача знаем че това се случва веднъж на 50 мача. Рейтинг: 11 13

.
(Гост)
30 януари 2020 | 00:01

В кой век живееш пичага,че се водиш по статистиката на даден мач.Дори 99 на 1 да е притежението на топката,могат с една контра да ти вкарат и пак да те бият.Днешния мач е чудесен пример за това.Юнайтед победи с много по малка статистика.Това не е фифа или пес Рейтинг: 16 5

30 януари 2020 | 14:12

Гола за Юнайтед падна след статично положение. Почти цял мач нямаха една смислена атака. Сити загубиха, но бяха класа над Юнайтед...без да съдим по статистиката. Рейтинг: 1 0

AIR DEMBELE
(Гост)
25
отговор
29 януари 2020 | 23:48

Ма те били 2 мача и Шити се класирали за финала на Курабия къп ...Мислех че падат и отпадат ...За Курабия Къп ... Рейтинг: 10 3

Реален
(Гост)
24
отговор
29 януари 2020 | 23:40

Разсипаха го тоя отбор. Съра ако можеше щеше с пръчка през ръцете да ги бие директори ли са кви са Рейтинг: 26 1

.
(Гост)
30 януари 2020 | 00:05

За пръчки не знам,ама за бутонки съм чувал .Имало е много случаи в който Съра беснееше по тъча и крещеше,а Олето го е страх да им се скара май Рейтинг: 16 1

29 януари 2020 | 23:25

Тоя има ли един изигран цял мач без червен картон. Не. Е тогава за какво питам и аз. Рейтинг: 4 6

Животът на футболистите по време на изолация: ... 22 март 2020
Халфът на Ювентус Сами Кедира се учи да свири на пиано, отбори в Ла Лига се изправят един срещу друг на плейстейшън, а Робин Госенс от Аталанта се подготвя за изпити по психология. Хиляди футболисти, от елита до ...
Бербатов посочи любимия си партньор в атака: ... 07 април 2020
Българското футболно величие Димитър Бербатов е играл в атака с фамозни футболисти като Кристиано Роналдо, Уейн Рууни и Роби Кийн. Никой от тях обаче не е идеалният партньор в нападение, когото Бербо да отличава. ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.