Монтана завърши наравно с румънци

Монтана завърши наравно 2:2 с румънския Конкордия (Жилава) в първата си контролна среща на лагера в Алания. Монтанци играха по-добре до почивката и откриха резултата още в 7-ата минута. Тогава Сергей Георгиев засече с глава центриране отдясно на Николай Минков. Съперникът им възстанови равенството в 26-ата минута, но 9 по-късно монтанци отново поведоха. Иван Михов изпрати топката в наказателното поле, където Владимир Айтов вкара с глава за 2:1.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, като за Монтана не игра единствено Николай Цветков-Демона, който е болен. Конкордия успя да изравни в 56-ата минута от дузпа отсъдена за нарушение на Васил Симеонов. Следващата проверка е на 1 февруари срещу третия тим на Краснодар (Русия).

Монтана: Марин Орлинов, Алекс Георгиев, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Владимир Айтов, Стефан Каменов, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Росен Кръстев, Борислав Балджийски, Николай Минков (Васил Симеонов, Валери Христов, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов, Тони Тасев, Кристиян Апостолов, Румен Георгиев, Атанас Илиев).