Кариана надделя минимално над Беласица

Третодивизионният Беласица Петрич допусна първа загуба в контролите, след като отстъпи с 0:1 пред втородивизионния Кариана Ерден. На стадиона в село Склаве символичните гости стигнаха до успеха с попадение на Пиер Пиеров в 23-тата минута.

През първите няколко минути футболистите на Кариана опитаха да отбележат гол, но защитата на Беласица и вратарят им бяха на мястото си и не позволиха това. До 20-ата минута петричките футболисти провеждаха атаките си по десния фланг най-вече чрез Атанас Карачоров. В 23-тата минута последва силен шут, топката бе избита от защитата на Беласица и в добавката Пиер Пиеров я изпрати в долния десен ъгъл за 1:0 в полза на Кариана.

Постепенно атаките на Беласица се пренесоха по левия фланг, където добре действаха Марти Таушанов, Жустино Мендес и Потчи. Мендес много често се връщаше в помощ на защитата на Беласица. В 38-мата минута след центриране отляво Реджеб Халил от Кариана с глава насочи топката в далечния ъгъл на Захари Димитров, но не успя да го излъже. В 43-тата минута Марти Таушанов тръгна от дълбочина с топката и със страхотен шут разтресе напречната греда зад стража на Кариана Павел Станев, но при добавката не се стигна до отбелязване на изравнително попадение.

През втората част на срещата наставниците на двата отбора Велик Великов и Атанас Ласков поетапно пускаха в игра футболистите от резервната скамейка. В 57-мата минута при бърза контраатака на петричани Матуес Казарото не успя да изпрати топката в мрежата на Кариана. Кариана остана с 10 души на терена в 83-тата минута, когато бе показан втори жълт и червен картон на Християн Илиев.