16-годишните момичета отстъпиха пред връстничките си от Турция

Националният отбор за момичета до 16-годишна възраст записа поражение от връстничките си от Турция във втората си контрола в Бурса. Момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Калина Попянкова отстъпиха с 50:61.

Българките, които се готвят вече за Европейското първенство в Сараево през лятото, доминираха на терена през по-голяма част от първото полувреме, като до 15-тата минута водеха с 10 точки. След това домакините поеха инициативата и на почивката вече не само бяха изравнили, но и се оттеглиха с 2 точки аванс. Второто полувреме продължи по този начин и накрая туркините спечелиха мача. Противникът доминира под кошовете, като записа 49 борби срещу 39 за нашите момичета. Българките отново направиха много грешки – 33 срещу 25 за съперничките.

Яна Карамфилова бе най-резултатна за нашите с 18 точки, като добави и 7 борби. Деана Стояновска добави 14 точки.