Девин Букър влезе в историята и наказа Далас, Ейтън също с голям мач за Сънс

Девин Букър отбеляза 32 точки, а ДиАндре Ейтън се отчете с 31 (върхово лично постижение за сезона) за разгромната победа на Финикс Сънс като гост срещу Далас Маверикс със 133:104. Букър бе 12-20 в стрелбата от игра, като добави и 9 аситенции, 6 борби и 2 откраднати топки. Ейтън пък бе 13-15 в стрелбата от игра и добави към точковия си актив 9 борби, 2 откраднати топки, 1 асистенции и 1 блок. Голямата звезда на Мавс Лука Дончич пък имаше “тих ден” с 21 точки, 6 борби и 2 асистенции. Кристапс Порзингис пък остана с едноцифрен брой точки - 9.

Букър отбеляза 20 от 32-те си точки в третата четвърт, която се оказа решаваща, след като в нея Финикс разпердушини Далас с 48:22. Букър вече има 20 мача с 30 или повече точки този сезон и очаква да разбере дали ще попадне сред резервите в предстоящия Мач на звездите.

С мача срещу Маверикс Девин Букър записа името си в историята, ставайки едва четвъртият най-млад баскетболист (23 години, 90 дни) със 7000 отбелязани точки в НБА. Пред него в тази класация са само ЛеБрон Джеймс, Кевин Дюрант и Кармело Антъни.

Маверикс играха втори мач за два дни, а новопривлеченият център Уили Коули-Стайн, дошъл от Голдън Стейт Уориърс, дебютира за водения от Рик Карлайл тим, като записа 4 точки, 3 борби, 2 откраднати топки и 1 асистенция за 12 минути игра.

Далас е шести в Западната конференция на НБА с 29 победи и 18 загуби, а Финикс заема 11-а позиция на Запад с 20 победи и 27 поражения.